نسخه چاپی

رقابت های بین المللی کشتی جام پتکو سیراکوف و ایوان ایلی‌اف – بلغارستان

محمدرضا رستمی به مدال طلا دست یافت
 مرتضی الغوثی و علیرضا حسنوند صاحب مدال های نقره و برنز شدند
حمیدرضا بادکان به دیدار فینال راه یافت
 • ۲۳:۷ ۱۴۰۱/۲/۲۳
 • رقابت های بین المللی کشتی زیر 23 سال جام پتکو سیراکوف و ایوان ایلی‌اف در سه بخش آزاد، فرنگی و زنان در شهر صوفیه بلغارستان در حال برگزاری است.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان مسابقات روزهای اول و دوم در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا رستمی با پیروزی 9 بر صفر مقابل کریل مینکو از قزاقستان و 9 بر 5 و ضربه فنی بر پتر گورنیاشکی از بلغارستان به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز مقابل علیخان کوکنوف با نتیجه 5 بر 1 خود به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. رستمی در دیدار پایانی به عبداله توپارک از ترکیه را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

  در وزن 82 کیلوگرم محمدحسین محمودی در دور نخست مقابل ایوایلو ایوانوف از بلغارستان با نتیجه 6 بر 3 به پیروزی رسید اما بعلت آسیب دیدگی در کشتی دوم نتوانست به میدان برود و چهارم شد.

  رقابت های این اوزان به صورت دوره ای برگزار شد که نمایندگان کشورمان در گروه 3 نفره حضور داشتند.

  در مسابقات مقدماتی روز دوم و در وزن 87 کیلوگرم حمیدرضا بادکان در مسابقاتی که به صورت دوره ای برگزار می شد، در گروه چهار نفره مقابل والری الکسیف از بلغارستان با نتیجه 11 بر 2 به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر از سد ژانتاس نورگالی از قزاقستان گذشت و در دور سوم نیز با توجه به حاضر نشدن ماکسات سایلاو از قزاقستان بعنوان نفر اول به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 10 بر 2 و با ضربه فنی مقابل کالویان ایوانوف از بلغارستان به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. بادکان در دیدار پایانی به مصاف ساریجیجک موهوتین از ترکیه می رود.

  در وزن 97 کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره ای و با حضور 5 کشتی گیر برگزار می شد مرتضی الغوثی در دور اول با نتیجه 10 بر 8 مقابل اسلام مومایف از قزاقستان به پیروزی رسید. وی در کشتی بعد با نتیجه 8 بر صفر از سد آتاناس ایوانوف از بلغارستان گذشت اما در دور سوم مقابل اولجون مصطفی از ترکیه با نتیجه 12 بر 3 مغلوب شد. الغوثی در آخرین مبارزه خود با نتیجه 4 بر 1 از سد میندوگاس ونچکاتیس از لیتوانی گذشت و به مدال نقره دست یافت.

  در وزن 130 کیلوگرم که به صورت دوره ای و با حضور 4 کشتی گیر برگزار شد، علیرضا حسنوند در مبارزه نخست با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی از سد توشکو آنگلوف از بلغارستان گذشت اما در دو دیدار بعدی با نتایج 3 بر 1 مغلوب بوزکورت فاتیح از ترکیه و 4 بر صفر و ضربه فنی مغلوب علیبک سارسنگالیف از قزاقستان شد و به مدال برنز رسید.
  http://iwf.ir/lnks/63498/-.aspx