نسخه چاپی

در مراسم رونمایی از کتاب سردار عاشورایی "شهید کشتی گیر حسین قُجه ای" مطرح شد:

کلهر: مسئول حرف نمی زند، عمل می کند
دبیر: شهدا مظلومند و باید از آن ها الگوسازی شود
کاظمی: جوانان نشان دادند میدان باشد آماده هر کار هستند
 • ۱۳:۲۸ ۱۴۰۰/۸/۵
 • مراسم رونمایی از کتاب سردار عاشورایی سرگذشت شهید کشتی گیر حسین قُجه ای صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در این مراسم سینا کلهر سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، دکتر مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران، سردار آذرنوش، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، سید ابوالفضل کاظمی همرزم شهید، سردار گل علی بابایی از ایثارگران 8 سال دفاع مقدس و محمد طوقانی گردآورنده کتاب سردار عاشورایی حضور داشتند.

  علیرضا دبیر در ابتدای این مراسم گفت: شهدا واقعا مظلومند، اگر قرار بود برنامه ای دیگری برگزار شود و یا بعنوان مثال یک پاساژ افتتاح شود شلوغ می شد اما اینجا مظلومیت موج می زند، من از خبرنگاران صدا و سیما انتظار داشتم که در این برنامه ها حضور داشته باشند.

  وی ادامه داد: هالیوود از چه چیزی فیلم می سازد از جنگی که آمریکا خودش درست می کند و بعد بزرگنمایی می کند و الگوسازی می کنند، تا از چیزی که ندارند قهرمان درست کنند.

  رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: آیا الگویی بهتر از شهدا داریم که برای آن ها کار شود، بعنوان مثال فیلم یا کتاب برای آن ها نوشته شود و ما این عزیزان و قهرمانان را داریم اما برایشان کاری نمی کنیم.

  وی گفت: از خدا خواسته ام این توفیق را بدهد تا بتوانم خدمتگذار شهدا باشم. امیدوارم در کشتی این موضوع جا بیفتد تا مظلومیت آنها همیشه مشخص باشد. از آقای طوقانی تشکر میکنم که این کتاب را تهیه کرده اند.

  دبیر تأکید کرد: همینجا فراخوان می دهم در ایران هر نویسنده ای می تواند در مورد شهدای کشتی گیر کتاب بنویسد انجام دهد و فدراسیون هم پشتیبانی خواهد کرد.

  دبیر در پایان گفت: کشتی گیران نونهالی که الان در اردو حضور دارند باید قهرمانان واقعی که شهدا هستند را بشناسند، البته از لحاظ فنی باید کشتی گیرانی که قهرمان هستند را ببینند و از لحاظ اخلاقی هم شهدا را بشناسند.

  ابوالفضل کاظمی همرزم شهید قجه ای در ادامه گفت: از شما تشکر می کنم چون کار الهی انجام داده اید.  و شما عملا به جوانان میدان داده اید و نشان دادید که اگر این میدان باشد جوانان آماده هر کاری هستند. 

  وی ادامه داد: شهدا تا زنده بودند نمی گذاشتند اسمشان جایی دیده شود چون کار را برای خدا انجام می دادند. علی میرکیانی بچه محل حسین قجه ای تعریف می کرد رفتیم شناسایی مسیر را گم کردیم و تشنه بودیم حسین قمقمه ها را از ما گرفت و رفت بین عراقی ها و قمقمه ها را پر کرد و برگشت.  این یکی از مردانگی های شهید قجه ای بود.

  کاظمی خاطرنشان کرد: حرکت امیرحسین زارع در اهدای مدال طلای خود به آستان امام رضا (ع) و همچنین قهرمانانی های کشتی گیران در نروژ دل ما و خانواده شهدا و تمامی مردم را واقعا شاد کرد.

  در ادامه کلهر سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: مسئول حرف نمی زند و فقط کار می کند، من تازه آمده ام و فقط می توانم بگویم برنامه ام چیست.

  وی ادامه داد: از آقای دبیر و کشتی گیران که با قهرمانی ها و کارهای فرهنگی باعث ایجاد خوشحالی در فضای عمومی شدند تشکر می کنم. رئیس فدراسیون کشتی با علاقه درونی این کارهای فرهنگی را انجام می دهد و امیدوارم که این برنامه ها همیشه ادامه داشته باشد.

  کلهر تصریح کرد: وقتی قرار شد در این برنامه حضور پیدا کنم اطلاعاتی در مورد شهید قجه ای به من داده شد. اینکه ایشان در انقلاب دچار تحول درونی شده است و کسانی که راه عوض می کنند می فهمند که عوض کردن راه چقدر سخت است.

  وی ادامه داد: ایشان در حین تحول و بعد از شهادتش در زرین دشت محل تولدش تعداد زیادی را تحت تأثیر خود قرار داده است.

  کلهر خاطرنشان کرد: شهید قجه ای یک دفترچه ی آبی داشت که کارهای روزانه ی خود را در آن می نوشت و واقعا در بعضی از موارد از خود گله مند بود که چرا کار مثبتی نکرده و این تذکراتی که هر روز به خود می داد باعث رشد می شود و به نظر من این کار می تواند راهنمای خوبی برای سایرین نیز باشد.

  در ادامه جمع حاضر از کتاب "پهلوان عاشورایی سرگذشت قهرمان کشتی کشور شهید حسین قجه ای" رونمایی کردند و پس اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در محوطه کمپ تیم های ملی حاج قاسم سلیمانی، بر سر مزار شهید گمنام این کمپ حاضر شدند و به مقام شامخ شهدا و این شهید بزرگوار با قرائت فاتحه ای ادای احترام کردند.

  http://iwf.ir/lnks/62058/-.aspx