نسخه چاپی

تجلیل شهردار تهران از مدال‌آوران کشتی در مسابقات جهانی نروژ (همراه با گزارش تصویری)

زاکانی: افتخار می کنم در خدمت ورزش باشم
سجادی: مراقبت از قهرمانان کار وزارت ورزش و جوانان است
دبیر: شهرداری به کمک کشتی تهران بیاید
 • ۲۰:۱۹ ۱۴۰۰/۸/۳

 • مراسم تجلیل از کشتی گیران مدال آوران ایران در رقابت های جهانی نروژ بعد از ظهر امروز (دوشنبه) توسط شهرداری تهران و در مجموعه فرهنگی ورزشی قمر بنی هاشم (ع) منطقه 20 برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در این مراسم علیرضا زاکانی شهردار تهران، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، علیرضا دبیر رئیس و حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی، نمایندگان مجلس، جمعی از پیشکسوتان از جمله محمدرضا طالقانی و منصور برزگر و پیشکسوتان فوتبال و جمعی از اعضای شورای شهر تهران حضور داشتند.
  در این مراسم از مدال‌آوران ایران در مسابقات جهانی نروژ با اهدای 3 سکه طلا تجلیل شد. همچنین از خانواده شهیدان وحید زمانی‌نیا و سعید صالحانی و منصور برزگر و حاج محمدرضا طالقانی پیشکسوتان کشتی تجلیل به عمل آمد.
  زاکانی در این مراسم گفت: کشتی گیرانی که امروز در این مراسم حضور دارند قهرمانان واقعی کشور هستند و دارای خصایص پهلوانی و مدال اخلاق هستند.
  وی ادامه داد: شما با غیرتی که کردید و افتخارآفرینی که در مسابقات جهانی انجام دادید کم نگذاشتید و باعث افزایش غرور ما شدید.
  زاکانی اظهار داشت: از زمانی که ۵ سال داشتم با تشک کشتی بزرگ شدم و خاک آن را خورده ام، با پدرم در سالن کشتی حاضر می شدم و کنار تشک کشتی بودم.

  وی گفت: تهران نیاز به یک بازآفرینی هویتی دارد که بخشی از آن نیازمند بهره گیری از پیشکسوتان و نخبگان تهران دارد و ما باید امکانات لازم را برای رسیدن به آن فراهم کنیم.

  شهردار تهران بیان داشت: افتخار می کنم که در خدمت ورزش باشم و امیدوارم با سرمایه گذاری ویژه ای که صورت خواهد گرفت چه در خصوص قهرمانی و چه در خصوص ورزش همگانی خدمات بهتری را ارائه دهیم.

  حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان نیز در این مراسم گفت: خوشحالم که در جمع صمیمی شما مدال آوران کشتی هستم. خاطرات زیادی از شهرری که محل برگزاری این مراسم است، دارم. هرچقدر در چنین مراسمی حضور داشته باشیم، باز هم کم است.
  وی تصریح کرد: قهرمانی شاید یکبار اتفاق بیفتد، اما مراقبت از آن، کار وزارت ورزش و جوانان است. ما همه یک درخت هستیم که ثمره و میوه آن مدال‌های شما قهرمانان است. من باغبان این درخت هستم و باید از آن به درستی مراقبت کنم. خیلی ها در گذشته در تنه این درخت یادگاری گذاشتند و با آن عکس گرفتند و رفتند.
  سجادی اظهار داشت: می‌دانید چرا رئیس جمهور دیروز کنار روسای فدراسیون‌ها رفت؟ چون من به او گفتم که دوست دارم با آنها چهره به چهره دیداری داشته باشید. من یک سال دیگر از همین روسای فدراسیون‌ها مدال می‌خواهم. رئیس جمهور نیز ترتیب این دیدار از نزدیک را داد و پیش آنها رفت.

  وی افزود: درباره ورزش شهرداری باید بگویم که من در خیلی از نقاط دنیا سفر داشتم و از نزدیک می دیدم که شهرداران، افتتاح کننده مسابقات مختلف هستند.  قصد داریم در آینده شهرداران شهرهای مختلف در مسابقات حضور داشته باشند.
  در ادامه علیرضا دبیر گفت: از شهردار تهران و مجموعه شهرداری بابت برگزاری این مراسم قدردانی می کنم.
  وی تصریح کرد: شهرداری تهران ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی دارد که اگر کمی از این ظرفیت به کمک کشتی تهران بیاید، کشتی تهران دوباره جان می گیرد و احیاء می شود.
  دبیر خاطرنشان کرد: تلاشمان باید این باشد که کشتی در کرمانشاه، خراسان، تهران و مازندران یک حالت رقابتی پیدا کند تا دوباره شاهد رقابت های تماشایی در تمامی کشور باشیم و آن وقت است که کشتی دوباره به روزهای اوج خود باز می گردد.

  http://iwf.ir/lnks/62042/-.aspx