نسخه چاپی

رئیس هیئت کشتی استان اصفهان:

تهدید را به فرصت تبدیل کردیم
 • ۸:۲ ۱۴۰۰/۸/۴
 • مصطفی میرزایی گفت: سالن کشتی پهلوان مقرب پیرترین سالن کشتی استان اصفهان است که قهرمانان زیادی مانند مرادعلی شیرانی، محمد طلایی، هاشم قنبری و بالای صدها کشتی‌گیر کشور در دهه‌های قبل در این سالن تمرین می‌کردند و در این سالن رشد کردند.
  مصطفی میرزایی رئیس هیئت کشتی استان اصفهان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی، در مورد بازگشایی مجدد سالن پهلوان مقرب اصفهان گفت: این خانه کشتی بسیار فرسوده شده بود و ظاهر خوبی نداشت البته نیاز به تعمیر اساسی هم داشت که با کمک خیرین این کار را کردیم و در روز میلاد پیامبر (ص) این سالن افتتاح شد که در این افتتاح پدر شهید حججی، سردار پاکزاد مشاور سردار سلیمانی، نماینده شهر اصفهان آقای میرزایی، آقای مهروی رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر اصفهان و رسول جزینی مربی تیم ملی و همچنین پیشکسوتان استان حضور داشتند.
  وی افزود: افتتاح این سالن در راستای برنامه‌ای بود که قبلا برای کشتی تدوین کرده بودیم و قرار بود این برنامه اجرا شود البته با آمدن ویروس کرونا و تعطیلی سالن ها ما تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کردیم و چندین خانه کشتی را ساختیم تا بتوانیم از آن بهترین استفاده را بکنیم تاکنون ده‌ها خانه کشتی بازسازی شده، در شهر زرین شهر و شهر ورنامخواست هم همچین سالن‌های قرار است افتتاح شود .
  میرزایی گفت: هیئت کشتی استان اصفهان در کارهای عمرانی پیشرو بوده و هزینه‌هایی که برای تمامی سالن ها تاکنون انجام داده‌ایم مبلغی بالغ بر ۹ میلیارد تومان بوده است البته خیلی از سالن ها هم به کمک نمایندگان مجلس و شورای شهر و شهرداری ساخته می‌شود که آنها بودجه‌های خاص خود و جداگانه‌ای دارد. قرار است که تمرینات تیم های منتخب استان در سالن مقرب برگزار شود چون در مرکز شهر است و به وسایل نقلیه عمومی دسترسی راحت‌تری دارند.
  رئیس هیئت کشتی استان اصفهان در پایان گفت از تمامی کسانی که با ما تعامل خوبی داشتند مخصوصاً نمایندگان مجلس، شهرداری و شورای شهر و خیرین تشکر می کنم که توانستیم این خانه کشتی را بسازیم تا کشتی گیران بتوانند در اصفهان هم پایگاهی برای خود داشته باشند .


  http://iwf.ir/lnks/62039/-.aspx