نسخه چاپی

صالحی امیری:

کشتی بعنوان امید اصلی ما در توکیو به صورت ویژه مورد حمایت قرار می گیرد
90 میلیون تومان پاداش کسب سهمیه المپیک است
 • ۱۳:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
 • رئیس کمیته ملی المپیک گفت: رشته کشتی بعنوان امید اصلی مدال آوری در المپیک توکیو، به صورت ویژه مورد حمایت قرار می گیرد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، دکتر سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، صبح امروز در جلسه روابط عمومی فدراسیون های ورزشی با بیان این مطلب افزود: مهتمرین موضوع برای ما در زمان باقی مانده تا المپیک ایجاد انگیزه برای فعال شدن بیشتر ورزشکاران است.

  وی ادامه داد: کمیته ملی المپیک امسال 100 درصد بودجه فدراسیون ها را پرداخت کرده است و خارج از این بودجه تا سقف 10 میلیارد تومان نیز به فدراسیون هایی که در زمینه ی قهرمانی پتانسیل دارند اختصاص داده است.

  رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به پرداخت دو نیم میلیارد تومان بودجه فدراسیون کشتی تصریح کرد: فدراسیون کشتی به صورت ویژه مورد حمایت حداکثری قرار می گیرد چراکه امید اصلی ما در توکیو کشتی خواهد بود و هر میزانی که ما به کشتی کمک کنیم یک ضرورت است و قطعا نتیجه خواهد داد.

  وی ادامه داد: در همین راستا دیروز مبلغ یک میلیارد به کشتی کمک کردیم و بازهم کمک خواهیم کرد.

  صالحی امیری با بیان اینکه کمیته ملی المپیک بخشی از هزینه های ارزی تیم ها از جمله هزینه های پروازی با توجه به اینکه بسیار سنگین شده است را پرداخت می کند گفت: هزینه های ارزی و پروازی تیم هایی که برای کسب سهمیه المپیک اعزام می شوند را تقبل خواهیم کرد.

  وی با اشاره به اینکه تاکنون 60 میلیون تومان پاداش به کسانی که سهمیه المپیک را کسب کرده اند پرداخت شده است اظهار داشت: با موافقت وزارت ورزش و جوانان در ستاد عالی ورزش مقرر شد تا 30 میلیون تومان دیگر به کسانی که کسب سهمیه کرده اند پرداخت کنیم و کسانی که در آینده نیز صاحب سهمیه المپیک شوند 90 میلیون تومان بعنوان پاداش دریافت خواهند کرد.

  رئیس کمیته ملی المپیک گفت: همچنین به 10 نفر از افراد بورسیه شده از سوی کمیته ملی المپیک مبلغ 500 دلار معادل ریالی آن ماهانه پرداخت می شود و با رایزنی هایی که کردیم 4 نفر دیگر به این لیست اضافه شدند که آن ها مبلغ 1000 دلار دریافت خواهند کرد.

  وی با اشاره به اینکه مجموعه آکادمی ملی المپیک بعنوان کمپ تیم های ملی مورد استفاده تعدادی از فدراسیون ها قرار می گیرد گفت: نوسازی و بازسازی و همچنین تجهیز سالن ها در دستور کار ما قرار دارد و 20 میلیارد تومان در این زمینه هزینه خواهیم کرد تا تیم های ملی ما که در این مجموعه تمرینات خود را برگزار می کنند، به بهترین نحو روند آماده سازی خود را انجام دهند.

  صالحی امیری ادامه داد: ظرفیت پزشکی، روانشناسی و مجموعه آموزشی آکادمی را فعال کردیم و دوره های مختلف مدیریت در ورزش در حال برگزاری است.

  رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه فدراسیون های ورزشی از لحاظ تجهیزات باید به روز باشند گفت: اگر بتوانیم در بودجه امسال مبلغی را در نظر خواهیم گرفت تا فدراسیون ها بتوانند با نظر خودشان نسبت به تجهیز کمپ تیم های ملی خود اقدام کنند.

  وی ادامه داد: سخت افزار بسیار اهمیت دارد و یک قهرمان باید با مجهزترین وسایل تمرین کند و اگر خدا بخواهد تا 3 هفته دیگر کمک هایی را در این زمینه خواهیم کرد.

  صالحی امیری با تأکید بر اینکه روابط عمومی و رسانه می توانند به یک مجموعه کمک کنند گفت: باور محکمی داریم که روابط عمومی ها و رسانه می توانند به روح یک مجموعه بدمند و به آن هویت بدهند.

  وی ادامه داد: رسانه های جایگاه بالایی دارند و با کار رسانه ای می شود یک فدراسیون را به عرش اعلا و برعکس آن نیز به ته چاه برد و این هنر رسانه و ارتباطات است که می تواند انگیزه ایجاد کند.

  رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: فضای با نشاط ورزش را باید برجسته سازی کنیم و برنامه ها و رویدادها را هویت ببخشیم و این یک امر بسیار حیاتی است.

  وی گفت: به اعتقاد من در نگاه به روابط عمومی و رسانه اشتباه کرده ایم و باید هم به لحاظ ساختاری و هم به لحاظ منابع مالی و هم به لحاظ جایگاه آن را تقویت کنیم و لازم است که از این ظرفیت به صورت کامل استفاده کنیم.

  صالحی امیری ادامه داد: به همین منظور قصد داریم کمیسیون روابط عمومی را بعنوان یکی از کمیسیون های کمیته ملی المپیک راه اندازی و به کمیته بین المللی المپیک نیز آن را معرفی کنیم تا روابط عمومی یک هویت و ساختار مطلوب در ورزش پیدا کند.

  وی در پایان از نمایندگان منتخب فدراسیون ها خواست تا کمیته ملی المپیک را در نگارش آیین نامه کمیسیون روابط عمومی و همچنین برگزاری انتخابات آن یاری کنند.

  http://iwf.ir/lnks/59679/-.aspx