نسخه چاپی

به مدت 3 روز و در شهر رشت (همراه با گزارش تصویری)

کلاس کنترل مربیان کشتی آزاد و فرنگی برگزار شد
 • ۹:۱۶ ۱۴۰۰/۳/۲۹
 • اولین کلاس کنترل مربیگری انستیتو کشتی در سال جدید از روز سه شنبه هفته گذشته و به مدت سه روز به میزبانی استان گیلان برگزار می شود.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، کامبیز مرادی رئیس انیستیتو کشتی در این مورد گفت: دوره کنترل مربیان برای شناسایی مربیان فعال و سازنده و در واقع بررسی کیفیت و کمیت مربیان استان گیلان به مدت 3 روز در شهر رشت برگزار شد.

  وی ادامه داد: در این کلاس نادر ناظری و فرهاد اسماعیل نژاد بعنوان مدرسین انستیتو در بخش کشتی آزاد و فرنگی حضور داشتند، ضمن اینکه بنده نیز در بخش اصول مربیگری و کوچینگ نکاتی را به مربیان انتقال دادم.

  مرادی تصریح کرد: در این کلاس 180 نفر از مربیان سراسر استان که دارای دفترچه مربیگری بودند (چه داخل بولتن و چه خارج از بولتن مربیان) طی 3 روز کنترل شدند که از این تعداد 85 نفر به دلایل مختلف از جمله غیبت، عدم آمادگی جسمانی، فعال نبودن در باشگاه ها، عدم بار فنی و قدرت انتقال از بولتن مربیان خارج شدند و به برخی نیز این فرصت داده شد تا از طریق ارسال کلیپ های آموزشی خود به انستیتو و مدرسین ارسال کنند تا پس از بررسی نسبت به حضور آن ها در بولتن مربیان تصمیم گیری شود.

  وی افزود: همچنین حدود 25 نفر از مربیانی که دارای کسوت و قهرمانی بودند نیز به بولتن اضافه شدند تا در خدمت کشتی کشور باشند.
  مرادی در مورد سطح مربیان استان گیلان گفت: طبق گزارش مدرسین ما پتانسیل مربیگری در بخش کشتی فرنگی در سطح بالایی بود و مربیان فرنگی استان گیلان دارای دانش فنی و بار علمی مطلوبی بودند که این مورد نوید بخش پیشرفت کشتی در استان خواهد بود. در بخش کشتی آزاد نیز مربیان نیازمند حمایت بیشتر از سوی هیئت کشتی استان به جهت ارتقاء فنی هستند.

  رئیس انستیتو کشتی اظهار داشت: از طرف فدراسیون کشتی  حدود 150 جلد کتاب به صورت رایگان در اختیار مربیان استان گیلان قرار گرفت و انستیتو کشتی برگزاری کلاس های کنترل و دانش افزایی استان های دیگر در هفته آینده را نیز در دستور کار خود دارد.

  وی در پایان با قدردانی از هیئت کشتی استان گیلان گفت: رضی زاده رئیس هیئت کشتی استان از نفرات شرکت کننده در این کلاس هزینه ای دریافت نکرد و تمامی هزینه ها بر عهده هیئت کشتی استان بود که امیدوارم سایر هیئت های کشتی استان ها نیز در این زمینه باری را از روی دوش مربیان بردارند.

  http://iwf.ir/lnks/60824/-.aspx