نسخه چاپی

مهدی محمدی:

عدم برگزاری رقابت های انتخابی باعث بی انگیزگی در کشتی گیران می شد
استقبال از مسابقات نوجوانان فوق العاده بود
 • ۹:۳۹ ۱۴۰۰/۱/۱۷
 • مهدی محمدی گفت: عدم برگزاری رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی قطعا باعث بی انگیزگی در کشتی گیران و از دست دادن سرمایه های کشتی می شد.

  مهدی محمدی عضو اسبق تیم ملی کشتی فرنگی، مربی سابق تیم ملی و نماینده انستیتو کشتی در رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی در مورد کم و کیف برگزاری این مسابقات در شهرستان سنندج استان کردستان گفت: ابتدا جا دارد از زحمات بی شائبه جمشید خیرآبادی و همکاران ایشان در هیأت کشتی استان کردستان قدردانی کنم چراکه مسابقات در سطح بسیار بالایی برگزار می شود و شهر سنندج میزبان خوبی برای این مسابقات بوده است.

  وی ادامه داد: استقبال بسیار خوبی از رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان شده و کشتی گیران با آمادگی نسبی خوبی در این رقابت ها گام گذاشته اند و از نظر فنی مسابقات کیفیت بالایی دارد.

  محمدی در مورد برگزاری رقابت های انتخابی تیم های ملی اظهار داشت: فدراسیون دیگر زمانی برای برگزاری این مسابقات نداشت و تا چند ماه دیگر رقابت های قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی تیم های نوجوانان و جوانان برگزار می شود و به همین دلیل باید این مسابقات برگزار می شد و فدراسیون تلاش بسیاری کرد تا رقابت های انتخابی تیم های ملی با رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان مقرر برگزار شود.

  وی افزود: مسئولان برگزاری رقابت های انتخابی نوجوانان نیز پروتکل ها را خوب رعایت کردند و تمامی نفرات اعم از کشتی گیر، مربی، سرپرست، داور و عوامل اجرایی بدون انجام تست کرونا اجازه حضور در سالن مسابقات را نداشتند.

  محمدی در مورد اینکه بعد از گذشت 13 ماه دوباره رقابت های کشتی در سطح کل کشور در حال برگزاری است تصریح کرد: کشتی گیران به هر نحوی خود را آماده حضور در این مسابقات کرده بودند و عملکرد آن ها در سرپا خوب بود اما با توجه به عدم تمرینات لازم در خاک مشکلاتی را شاهد بودیم.

  وی تأکید کرد: اگر فدراسیون این رقابت ها را برگزار نمی کرد قطعا باعث بی انگیزگی در کشتی گیران می شد و این موضوع در نهایت به از دست دادن سرمایه های کشتی و مهاجرت آن ها به رشته های دیگر ورزشی می شد و فکر می کنم که با برگزاری این رقابت ها بار دیگر انگیزه ها به کشتی گیران و مربیان بازگشت.

  محمدی در مورد دلایل حضورش در این رقابت ها گفت: بعنوان نماینده انستیتو گزارشاتی را از این مسابقات به فدراسیون کشتی، حمید سوریان و انستیتو کشتی خواهیم داد و قطعا عملکرد مربیان در این رقابت ها، نقش بسزایی در انتخاب کادر فنی تیم های ملی کشتی خواهد داشت.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشحالم که بار دیگر در سالن رقابت های کشتی حضور دارم و این رقابت ها حال کشتی گران، مربیان و عوامل کشتی را خوب کرد و شاهد رقابت های جذابی بودیم.

  http://iwf.ir/lnks/60243/-.aspx