نسخه چاپی

رقابت های بین المللی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین

تیم های ایران با کسب 3 مدال طلا، 2 نقره و 3 مدال برنز به کار خود پایان دادند
  • ۱۶:۲۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰

  • رقابت های بین المللی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین طی روزهای 8 تا 10 اسفندماه در شهر کی یف اوکراین برگزار شد و نمایندگان منتخب کشورمان توانستند 3 مدال طلا، 2 مدال نقره و 3 مدال برنز در این رقابت ها بدست آورند.

    به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان این رقابت ها و در کشتی آزاد تیم پنج نفره ایران توسط محمدصادق فیروزپور در وزن 74 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

    در کشتی فرنگی نیز تیم 9 نفره کشورمان توسط علیرضا نجاتی و محمدعلی گرایی در اوزان 60 و 77 کیلوگرم به مدال طلا، سجاد عباس پور و امین کاویانی نژاد در اوزان 55 و 77 کیلوگرم به مدال نقره و محمدرضا مختاری، مهدی بالی و امین میرزازاده به مدال برنز دست یافت  و در رده بندی تیمی نیز تیم ایران پس از گرجستان با 125 امتیاز بعنوان دوم رسید. تیم اوکراین نیز سوم شد

    نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

    کشتی فرنگی:
    در وزن 55 کیلوگرم سجاد عباس پور دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال 2018 در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر ویاچسلاو بایراکتار از اوکراین را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه 14 بر 4 به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل نوگزاری تسورتسومیا قهرمان جهان از گرجستان در یک کشتی نزدیک با نتیجه 3 بر 3 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

    در وزن 60 کیلوگرم علیرضا نجاتی دارنده مدال برنز جهان پس از استراحت در دور اول و در دور دوم مقابل دمیترو تسیمبالیوک دارنده مدال برنز اروپا از اوکراین با نتیجه 9 بر صفر به برتری رسید وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل گئورگ غریبیان قهرمان اروپا از ارمنستان با نتیجه 5 بر یک پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نجاتی در این مرحله مقابل اسلام بهرام اف از ازبکستان با نتیجه 9 بر 6 به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال ژولامان شارشنبکوف دارنده مدال نقره جهان از قرقیزستان را با نتیجه 5 بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

    در وزن 67 کیلوگرم دانیال سهرابی کشتی گیر جوان کشورمان در دور اول با نتیجه 11 بر صفر (ضربه فنی) مقابل اسلاویک گالتسیان دارنده مدال برنز جهان از ارمنستان شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی، سهرابی از دور رقابت ها حذف شد.

    در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال 2016 در دور نخست مقابل مالخاز آمویان قهرمان جوانان جهان از ارمنستان با نتیجه 4 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 8 بر 1 آندری کولیک از اوکراین را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. مختاری در دیدار رده بندی مقابل پرویز نصیب اف از با نتیجه 12 بر 3 به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

    در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر مارسل استرکوبورگ از هلند را شکست داد. وی در دور بعد مقابل باکوری گوگولی از گرجستان با نتیجه 9 بر صفر (ضربه فنی) پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله ایسرالمبرت کاریون از اسپانیا را با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر ولادمیر یاکوولیف از اوکراین را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. در همین وزن امین کاویانی نژاد در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر دمیترو پیشکوف دارنده مدال برنز بازی های اروپایی از اوکراین را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل استویان کوباتوف از بلغارستان با نتیجه 2 بر 1 به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. کاویانی نژاد در این مرحله با نتیجه 9 بر صفراریک نیکوقوسیان از فرانسه را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان را با نتیجه یک بر یک مغلوب کرد و حریف گرایی در دیدار فینال شد. در این دیدار گرایی با نتیجه 4 بر 2 مقابل کاویانی نژاد به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت. کاویانی نژاد نیز صاحب مدال نقره شد.

    در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 5 بر یک از سد روسلان ماحومدوف از از اوکراین گذشت وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ایهان یاراشوویچ از بلاروس با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. طاهری در این مرحله مقابل لاشا گوبادزه قهرمان جهان از گرجستان با نتیجه 13 بر یک (ضربه فنی) شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل رستم آساکولوف دارنده مدال های نقره و برنز جهان از ازبکستان با نتیجه 5 بر یک مغلوب و پنجم شد.

    در وزن 97 کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر جهانگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را مغلوب کرد وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی در مصاف با آرتور شاهینیان دارنده مدال برنز جهان از ارمنستان با نتیجه 8 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بالی در این دیدار مقابل  گئورگی میلیا دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 3 از سد زلیمخان ژیهاسوف از اوکراین گذشت و به مدال برنز دست یافت.

    در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر میخایلو ویشنیوتسکی از اوکراین را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر صفر رومان کیم دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. میرزازاده در این مرحله با نتیجه نزدیک یک بر یک مغلوب زویادی پاتاریدزه قهرمان زیر 23 سال جهان از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه  یک بر یک  داوید اوواساپیان دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از ارمنستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.


    کشتی آزاد:
    در وزن 57 کیلوگرم علی قلی زادگان دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا در سال 2019 در دیدار نخست با نتیجه 4 بر 2 مقابل محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ازبک در مرحله نیمه نهایی، قلی زادگان از دور رقابت ها حذف شد.

    در وزن 70 کیلوگرم عرفان الهی دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال 2019 پس از استراحت در دور نخست در دور دوم ایوان کوسیاک از اوکراین با نتیجه 18 بر 7 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر اوکراینی در مرحله یک هشتم نهایی، الهی از دور رقابت ها کنار رفت.

     در وزن 74 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور دارنده مدال برنز جوانان جهان در سال 2019 پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 11 بر صفرایشاک بوخورس از الجزایر را شکست داد وی در دور سوم مقابل اشرف آشیروف از آذربایجان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. فیروز پور در این مرحله مقابل کاسوم کاسوموف از اوکراین با نتیجه 3 بر 3 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله  مقابل مراد کورماگومدوف کشتی گیر روسی الاصل از مجارستان با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. فیروزپور در دیدار فینال با نتیجه 2 بر یک از سد سنور دمیرتاش دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک از ترکیه گذشت و به مدال طلا دست یافت.

    در وزن 86 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای نوجوانان جهان در سال 2019 در دور نخست مقابل عثمان گوجن دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از ترکیه با نتیجه 8 بر 8 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل شاپیف از ازبکستان، فیروزپور از دور رقابت ها کنار رفت.

    در وزن 92 کیلوگرم محمد علی تبار در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۴ مغلوب ایراکلی متسیتوری دارنده مدال برنز جهان از گرجستان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، علی تبار به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه به دلیل حاضر نشدن مقابل عمرحاجی محمداف از بلاروس از دور رقابت ها کنار رفت.

    رده بندی نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:

    کشتی آزاد:
    57 کیلوگرم: 1- غلام جان عبداله یف (ازبکستان) 2- نودیرجان صفراف (ازبکستان) 3- بکبولات میرزانظر (قرقیزستان) و محمودجان شاوکاتوف (ازبکستان) ... 18- علی قلی زادگان (ایران)
    61 کیلوگرم: 1- احمدنبی گوارزاتیلوف (آذربایجان) 2- آندری ژلپ (اوکراین) 3- اکرام جان خادجی مراداف (قرقیزستان) و آرمان الویان (فرانسه)
    65 کیلوگرم: 1- علی رحیم زاده (آذربایجان) 2- ارنظر آکماتالیف (قرقیزستان) 3- توران بایراموف (آذربایجان) و علی بیک عثمان اف (قرقیزستان)
    70 کیلوگرم: 1- الیاس بک بولاتوف (ازبکستان) 2- جبرئیل گادجیف (آذربایجان) 3- اسلام بک اروزبکوف (قرقیزستان) و الکسی بوروتا (اوکراین) ... 14- عرفان الهی (ایران)
    74 کیلوگرم: 1- محمدصادق فیروزپور (ایران) 2- سنور دمیرتاش (ترکیه) 3- کاسوم کاسوموف (اوکراین) و گئورگی سولاوا (گرجستان)
    79 کیلوگرم: 1- نیکا کنتچادزه (گرجستان) 2- رمضان ساری (ترکیه) 3- ایهور آکولیچ (اوکراین) و بکزاد عبدالرحمن اف (ازبکستان)
    86 کیلوگرم: 1- سباستین جزیرزانسکی (لهستان) 2- احمد ماگامایف (بلغارستان) 3- نورتیلیک کاریپبایف (قرقیزستان) و جاورئیل شاپیف (ازبکستان) ... 16- امیرحسین فیروزپور (ایران)
    92 کیلوگرم: 1- ایراکلی متسیتوری (گرجستان) 2- دانیل پیدلیپینتس (اوکراین) 3- هوانس مختاریان (ارمنستان) و عمرحاجی محمداف (بلاروس) ... 12- محمد علی تبار (ایران)
    97 کیلوگرم: 1- سلیمان کارادنیز (ترکیه) 2- والری آندریتسف (اوکراین) 3- آلبرت ساریتوف (رومانی) و ماگمد زاکاریف (اوکراین)
    125 کیلوگرم: 1- کامیل کوسیولک (لهستان) 2- الکساندر خوتسیانیوسکی (اوکراین) 3- وحید گالیف (آذربایجان) و گیوی ماتچراشویلی (گرجستان)


    کشتی فرنگی:
    55 کیلوگرم: 1- توگزاری تسورتسومیا (گرجستان) 2- سجاد عباس پور (ایران) 3- راماز سیلاگاوا (گرجستان) و الهام بهرام اف (ازبکستان)
    60 کیلوگرم: 1- علیرضا نجاتی (ایران) 2- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) 3- گئورگ غریبیان (ارمنستان) و ایوو آنگلوف (بلغارستان)
    63 کیلوگرم: 1- لری آبولادزه (گرجستان) 2- کرم کمال (ترکیه) 3- نورسلطان نصیب اف (اوکراین) و هراچیا پوقوسیان (ارمنستان)
    67 کیلوگرم: 1- راماز زوئیدزه (گرجستان) 2- جانی ختسوریانی (گرجستان) 3- ارام واردانیان (ازبکستان) و آمانتور اسلام اف (قرقیزستان) ... 24- دانیال سهرابی (ایران)
    72 کیلوگرم: 1- مالخاز آمویان (ارمنستان) 2- شماگی بولکوادزه (گرجستان) 3- محمدرضا مختاری (ایران) و یوری کانکوف (بلاروس)
    77 کیلوگرم: 1- محمدعلی گرایی (ایران) 2- امین کاویانی نژاد (ایران) 3- ولادمیر یاکوولیف (اوکراین) و دیمیترو پیشکوف (اوکراین)
    82 کیلوگرم: 1- آیونگو ریکادزه (گرجستان) 2- کارپت چالیان (ارمنستان) 3- استانیسلاو شافارنکا (بلاروس) و جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان)
    87 کیلوگرم: 1- سمن نوویکوف (اوکراین) 2- لاشا گوبادزه (گرجستان) 3- دانیل الکساندراف (بلغارستان) و رستم آساکولوف (ازبکستان) 5- رامین طاهری (ایران)
    97 کیلوگرم: 1- اوزور ژوژوپبکوف (قرقیزستان) 2- گئورگی میلیا (گرجستان) 3- مهدی بالی (ایران) و کریل میلوف (بلغارستان)
    130 کیلوگرم: 1- جاکوب کاجایا (گرجستان) 2- زویادی پاتاریدزه (گرجستان) 3- امین میرزازاده (ایران) و مومین جان عبداله یف (ازبکستان)



    http://iwf.ir/lnks/60049/-.aspx