نسخه چاپی

صبح امروز و در قالب یک کار فرهنگی (همراه با گزارش تصویری)

از سه پیشکسوت کشتی کشور تجلیل شد
 • ۱۱:۱۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
 • رئیس فدراسیون کشتی صبح امروز از سه پیشکسوت کشتی کشور تجلیل کرد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مراسم تقدیر از سه پیشکسوت کشتی کشور که هر ماهه به همت کمیته پیشکسوتان کشتی انجام می شود، صبح امروز در دفتر رئیس فدراسیون کشتی برگزار شد.

  در این مراسم از هاشم قنبری از مربیان اسبق تیم ملی و قهرمان بازی های آسیایی، قربان توان از پیشکسوتان و قهرمانان کشتی مازندران و پرویز گل عنبر از پیشکسوتان و قهرمانان کشتی کرمانشاه با اهدای لوح و هدایایی تقدیر بعمل آمد. (لازم به ذکر است پسر آقای توان به نمایندگی از ایشان در این مراسم حضور داشتند)

  علیرضا دبیر در این مراسم گفت: ما سراغ کسانی رفتیم که کمتر در کشتی دیده شده اند و کشتی فقط برای مدال آوران نیست و جامعه کشتی خیلی بزرگتر است و هرکس در آن زحمت کشیده چه مربی و چه داور جزئی از جامعه کشتی هستند.

  وی ادامه داد: بعنوان مثال خیلی از کشتی گیران بودند که پشت سر آقای عبداله موحد ماندند و نتوانستند به رقابت های جهانی و یا المپیک بروند، اما واقعا آن ها بودند که عبداله موحد انگیزه و تلاشش برای پیروزی را کرده است و باید قدردان زحمت این قشر از جامعه کشتی باشیم.
  رئیس فدراسیون کشتی گفت: احترام قهرمانان جهان و المپیک واجب است اما ما آمده ایم تا پیشکسوتانی که دیده نشده اند و یا کمتر دیده شده اند و مظلوم بوده اند و آقایان جیره سرایی، عرب و محسن کاوه وقت می گذارند و قهرمانان و پیشکسوتان را که حقشان خیلی بیشتر از آن بوده به فدراسیون معرفی می کنند و ما نیز بر حسب وظیفه خود از آنان تجلیل بعمل می آوریم.

  وی خاطرنشان کرد: این راهی است که فدراسیون آغاز کرده است و باید بعنوان یک حرکت فرهنگی نهادینه شود و قصدمان این است که همه ی جامعه ی کشتی دیده شوند.
  http://iwf.ir/lnks/59948/-.aspx