نسخه چاپی

رقابت های آلیش مردان قهرمانی جهان- قزاقستان

تیم ایران با 2 مدال نقره و یک برنز نایب قهرمان شد
 • ۱۶:۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲
 • تیم ملی آلیش ایران عنوان نایب قهرمانی رقابت های جهانی این رشته را در قزاقستان بدست آورد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های آلیش مردان قهرمانی جهان روزهای 1 و 2 دی ماه با حضور 23 کشور جهان در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با 2 مدال نقره محمد نبی زاده و پوریا رمضانی در اوزان 70 و 100+ کیلوگرم و یک مدال برنز روح اله نعمتیان در وزن 60 کیلوگرم و کسب 85 امتیاز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم های قرقیزستان  و مغولستان نیز به ترتیب با کسب 96 و 76 امتیاز اول و سوم شدند.


  نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

  در وزن 60 کیلوگرم روح اله نعمتیان در کشتی نخست با نتیجه 6 بر صفر دانیلا لوپویوهوف از استونی را شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 7 بر صفر مغلوب مارلن عبدالرسول اف از قرقیزستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 2 بر یک آدام الکاندوسی از هلند را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

  در وزن 70 کیلوگرم محمد نبی زاد در دور نخست با نتیجه 1 بر 1 از سد یوری سیری از اوکراین گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 1 بر صفر آلتاناران رینچنیدورج از مغلوستان را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 6 بر صفر مقابل نیکیتا لوپویوهوف از استونی به پیروزی دست یافت. نماینده کشورمان در دیدار فینال با نتیجه 8 بر 5 مقابل الدیار سکسینبایف از قرقیزستان شکست خورد و به مدال نقره رسید.

  در وزن 80 کیلوگرم حبیب اله ترابی در دور نخست با نتیجه 6 بر 4 تسند آیوش جانلاوتسوگزول از مغولستان ار از پیش رو برداشت اما در دور بعد با نتیجه 7 بر 4 مغلوب بهروز گل محمدزودا از تاجیکستان شد و به عنوان ششم رسید.

  در وزن 90 کیلوگرم امیررضا بوداغی در دور اول با نتیجه 3 بر صفر راهول دوتری از هند را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل سوحباتار تسوگتسومبر از مغلوستان به برتری دست یافت اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 4 بر صفر مغلوب سیلاپبردی نوریف از ترکمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت وی در این دیدار مقابل موحامد غفران توشزودا از تاجیکستان شکست خورد و به عنوان چهارم رسید.

  در وزن 100 کیلوگرم حسن غفاری در دور نخست با نتیجه 7 بر 2 مغلوب عظیم جان حامداف از تاجیکستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

  در وزن 100+ کیلوگرم پوریا رمضانی در مبارزه اول با نتیجه 5 بر یک از سد آندری نیکیتچنکو از اوکراین گذشت وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 3 بر 2 مقابل گونگور پوریوباتار از مغولستان به برتری دست یافت و به دیدار فینال رفت. رمضانی در این دیدار با نتیجه 6 بر 2 مغلوب جمال فیضی اف از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.  http://iwf.ir/lnks/57835/-.aspx