نسخه چاپی

رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا- تایلند

تیم ایران با اقتدار بعنوان قهرمانی رسید
کسب 7 مدال طلا، یک نقره و یک برنز
رده بندی تیمی و انفرادی مسابقات
 • ۱۶:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
 • تیم ایران با کسب 7 مدال طلا، یک نقره و یک برنز با اقتدار قهرمانی رقابت های کشتی فرنگی جوانان آسیا در تایلند شد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا روزهای 18 و 19 تیرماه در شهر چونبوری تایلند برگزار شد که در پایان تیم ایران با 7 مدال طلای بهرام معروف خانی در وزن 67 کیلوگرم، محمدرضا رستمی در وزن 72 کیلوگرم، محمد ناقوسی در وزن 77 کیلوگرم، حسین فروزنده در وزن 82 کیلوگرم، حسن فروزنده در وزن 87 کیلوگرم، حامد عبدولی در وزن 97 کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم، یک مدال نقره سعید ارجمندی در وزن 63 کیلوگرم و یک مدال برنز میلاد رضانژاد در وزن 60 کیلوگرم و با کسب 218 امتیاز با اقتدار قهرمان شد و تیم های قزاقستان و هند به ترتیب با 146 و 145 امتیاز دوم و سوم شدند.

  نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

  در وزن 55 کیلوگرم علی نوربخش در دور نخست با نتیجه 5 بر یک از سد کوتوبک عبدی کریم اولو از قرقیزستان گذشت وی در دور دوم مقابل دانگ هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه 7 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف مقابل کشتی گیر هندی در مرحله نیمه نهایی، نوربخش از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد.
  در وزن 60 کیلوگرم میلاد رضانژاد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل محمدکودیر یوسوپوف از ازبکستان مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی به دیدار رده بندی رفت. رضانژاد در این دیدار با نتیجه 11 بر 2 یون بین شین از کره جنوبی را شکست داد و به مدال برنز رسید.
  در وزن 63 کیلوگرم سعید ارجمندی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل سانگ جون پارک از کره جنوبی با نتیجه 7 بر 2 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله از سد نورسلطان محموداف از قرقیزستان با نتیجه 5 بر 5 گذشت و به دیدار فینال راه یافت. ارجمندی در دیدار پایانی مقابل آسخات محمدی اف از قزاقستان در یک کشتی نزدیک با نتیجه 2 بر 2 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
  در وزن 67 کیلوگرم بهرام معروف خانی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر گوتائو ژانگ از چین را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه 9 بر 5 از سد علیخان کوکنوف از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. معروف خانی در این مرحله سهراب از هند را با نتیجه 9 بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال  نورژیگیت کنیشبک اولو از قرقیزستان را با نتیجه 6 بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.
  در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا رستمی در دور اول مقابل پیاچات فوندت از تایلند با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد وی در دور دوم با نتیجه 4 بر یک شیان هوانگ از چین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رستمی در این مرحله راهول از هند را با نتیجه 8 بر صفر از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار علیجان حسین اف از ازبکستان را با نتیجه 13 بر 5 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
  در وزن 77 کیلوگرم محمد ناقوسی در دور اول مقابل کولدیپ مالیک از هند با نتیجه 3 بر یک پیروز شد. وی در دور بعد دولت ژالگاسوف از قزاقستان را با نتیجه 9 بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ناقوسی در این مرحله مقابل نائو کاساکا از ژاپن با نتیجه 7 بر 3 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی با نتیجه 6 بر 3 علی بک تالانتبیکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
  در وزن 82 کیلوگرم حسین فروزنده در دور نخست با نتیجه 10 بر یک دولت آیداربکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر سانجیت از هند را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فروزنده در این مرحله با نتیجه 10 بر یک الی ماگومادوف از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه 10 بر صفر مقابل تشین هیگوچی از ژاپن به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.
  در وزن 87 کیلوگرم حسن فروزنده پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل آزات سالیدینوف از قرقیزستان با نتیجه 5 بر 3 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر سونیل کومار از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. فروزنده در این دیدار با نتیجه 5 بر یک از سد میربک کوردابای از قزاقستان گذشت و صاحب مدال طلا شد.
  در وزن 97 کیلوگرم حامد عبدولی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 5 بر صفر هوژی هائو از چین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 7 بر 3 دیپانشو از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. عبدولی در دیدار پایانی با نتیجه 4 بر صفر از سد جئونگ یول وون از کره جنوبی گذشت و به مدال طلا دست یافت.
  در وزن 130 کیلوگرم که مسابقات در دو گروه و به صورت دوره ای برگزار شد، علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر آویش از هند را مغلوب کرد. وی در دور سوم مقابل مین جون کیم از کره جنوبی با نتیجه 10 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یوسفی در این مرحله نیز با نتیجه 8  بر صفر علی بک سارسنگالیف از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی آویش از هند را با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

  رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیرا ست:

  55 کیلوگرم: 1- ویجی (هند) 2- اختیار باتیروف (ازبکستان) 3- ژانیبک عیسی خانوف (قزاقستان) و دونگ هیوک وون (کره جنوبی) ... 7- علی نوربخش (ایران)
  60 کیلوگرم: 1- محمدکودیر یوسوپوف (ازبکستان) 2- ساچین رانا (هند) 3- میلاد رضانژاد (ایران) و اولجاس سلطان (قزاقستان)
  63 کیلوگرم: 1- آسوخات محمدی اف (قزاقستان) 2- سعید ارجمندی (ایران) 3- سانگ جون پارک (کره جنوبی) و رویوتا کوشیبا (ژاپن)
  67 کیلوگرم: 1- بهرام معروف خانی (ایران) 2- نورژیگیت کنیشبک اولو (قرقیزستان) 3- امیدجان آخروروف (ازبکستان) و سهراب (ازبکستان)
  72 کیلوگرم: 1- محمدرضا رستمی (ایران) 2- علیجان حسین اف (ازبکستان) 3- دالر رضازاده (تاجیکستان) و راهول (هند)
  77 کیلوگرم: 1- محمد ناقوسی (ایران) 2- آکیلبک تالانتبکوف (قرقیزستان) 3- دلشاد امانگلدیف (ازبکستان) و نائو کاساکا (ژاپن)
  82 کیلوگرم: 1- حسین فروزنده (ایران) 2- تشین هیگوچی (ژاپن) 3- تویلی اورازوف (ترکمنستان) و الی ماگومادوف (قزاقستان)
  87 کیلوگرم: 1- حسن فروزنده (ایران) 2- میربک کوردبای (قزاقستان) 3- کومار سونیل (هند) و رویوتا ناسوکاوا (ژاپن)
  97 کیلوگرم: 1- حامد عبدولی (ایران) 2- جئونگ یول وون (کره جنوبی) 3- دیپانشو (هند) و ادی کورمانسیتوف (قزاقستان)
  130 کیلوگرم: 1- علی اکبر یوسفی (ایران) 2- آویش (هند) 3- علیبک سارسنگالیف (قزاقستان)

  رده بندی تیمی: 1- ایران 218 امتیاز 2- قزاقستان 146 امتیاز 3- هند 145 امتیاز 4- ازبکستان 137 امتیاز 5- ژاپن 101 امتیاز 6- قرقیزستان 98 امتیاز

  http://iwf.ir/lnks/56583/-.aspx