نسخه چاپی

رقابت های کشتی فرنگی زیر 23 سال جهان- لهستان

پایان کار نمایندگان ایران با سه مدال برنز
رده بندی انفرادی و تیمی مسابقات
 • ۲۲:۴۵ ۱۳۹۶/۹/۱
 • نمایندگان ایران در رقابت های کشتی فرنگی زیر 23 سال جهان (امیدها) با کسب سه مدال برنز به کار خود پایان دادند.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی فرنگی زیر 23 سال جهان روزهای 30 آبان و اول آذرماه در شهر بیدگوشچ لهستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط امین کاویانی نژاد، فرشاد بلفکه و پیام بویری در اوزان 66، 71 و 75 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد و در جایگاه چهارم تیمی ایستاد.

  نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

  در وزن 59 کیلوگرم میثم دلخانی در دور نخست با نتیجه 3 بر یک لوییز اورتا سانچز از کوبا را شکست داد وی در دور بعد مقابل ماسوتو کاوانا از ژاپن با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد اما با تنوجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، دلخانی به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه با نتیجه 2 بر صفر کریستوفر کرامر از آلمان را شکست داد وی در دیدار بعد مقابل آگوستین اسپاسوف از بلغارستان با نتیجه 15 بر 7 مغلوب و حذف شد.

  در وزن 66 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در دور اول با نتیجه 9 بر صفر مانیش از هند را مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل بک کونوربایف از قرقیزستان با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید. کاویانی نژاد در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی شوگو تاکاهاشی از ژاپن را با نتیجه 4 بر 2 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آلن میرزویان از روسیه با نتیجه 5 بر 2 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. کاویانی در این دیدار آبیلایخان آمزیف از قزاقستان را با نتیجه 5 بر یک مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.
  دروزن 71 کیلوگرم فرشاد بلفکه پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 2 بر صفر کراسمیر کروموف از بلغارستان را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی مقابل دانیل کاتاراگا دارنده مدال نقره جهان از مولداوی با نتیجه 7 بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. بلفکه در این گروه مقابل آرتور پولیتایف از اوکراین با نتیجه 4 بر 2 به پیروزی رسید و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار ریکاردو آبرسیا از ایتالیا را با نتیجه 2 بر یک شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

  در وزن 75 کیلوگرم پیام بویری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 5 بر 3 ایوان نیلیپیوک از لهستان را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل راجبک بیسلطانوف از دانمارک با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد، بویری در این مرحله در مصاف با گلا بولکوادزه از گرجستان با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. بویری در دیدار رده بندی با نتیجه 6 بر 2 میراس بارشیلیکوف از قزاقستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

  در وزن 80 کیلوگرم مهدی ابراهیمی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در مصاف با برهان آکبوداک از ترکیه با نتیجه 4 بر یک مغلوب شد اما با توجه به حضور این حریف ترک در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. ابراهیمی در این گروه مقابل استانیسلاو شافارنکا از بلاروس با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

  در وزن 85 کیلوگرم مهدی فلاح در دور نخست با نتیجه 3 بر صفر یوآن دیمیتریوف از بلغارستان را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل اسلام عباس اف قهرمان جوانان جهان و نفر پنجم جهان از آذربایجان با نتیجه 2 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی مقابل کشتی گیر مجارستانی، فلاح از دور رقابت ها کنار رفت.
   
  در وزن 98 کیلوگرم امیرحسین حسینی در دور نخست با نتیجه 2 بر 2 از سد رینیل دیاز راموس از کوبا گذشت وی در دور بعد مقابل رافال کراجفسکی از لهستان با نتیجه 12 بر 2 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی مقابل حریف چینی، حسینی از دور رقابت ها کنار رفت.

  در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول مقابل سینگ مهارس از هند با نتیجه 10 بر یک به برتری رسید وی در دور دوم مقابل منصور شادوکایف از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر به پیروزی رسید وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی عبدالطیف احمد محمد از مصر را با نتیجه 7 بر 3 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. میرزازاده در این مرحله مقابل زویادی پاتاریدزه قهرمان جوانان جهان از گرجستان با نتیجه 3 بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر یک از  مانتاس کنیستاتاس از لیتوانی شکست خورد و پنجم شد.

  رده انفرادی و تیمی این رقابت ها به شرح زیر است:
  59 کیلوگرم: 1- ماسوتو کاوانا (ژاپن) 2- سرگئی املین (روسیه) 3- ساکیت گولیف (آذربایجان) و آیدوس سلطانگالی (قزاقستان) ... 8- میثم دلخانی (ایران)
  66 کیلوگرم: 1- شماگی بولکوادزه (گرجستان) 2- آلن میرزویان (روسیه) 3- گائوکوان ژانگ (چین) و امین کاویانی نژاد (ایران)
  71 کیلوگرم: 1- دانیل کاتاراگا (مولداوی) 2- روبرت فریتسچ (مجارستان) 3- فرشاد بلفکه (ایران) و مورات داگ (ترکیه)
  75 کیلوگرم: 1- فاتح چنگیز (ترکیه) 2- گلا بولکوادزه (گرجستان) 3- پیام بویری (ایران) و اسن آسانوف (قزاقستان)
  80 کیلوگرم: 1- برهان آکبوداک (ترکیه) 2- لاشا گوبادزه (گرجستان) 3- آندری آنتونیوک (اوکراین) و روسیان درمانسکی (بلغارستان) ... 12- مهدی ابراهیمی (ایران)
  85 کیلوگرم: 1- اریک زیلواسی (مجارستان) 2- ایوان هوکلک (کرواسی) 3- تونی متسوماکی (فنلاند) و اسلام عباس‌اُف (آذربایجان) ... 11- مهدی فلاح (ایران)
  98 کیلوگرم: 1- الکساندر گولو وین (روسیه) 2- ماتی کاسمانن (فنلاند) 3- فاتح باشکوی (ترکیه) و آبودورخیتی علی موجیانگ (چین) ... 10- امیرحسین حسینی (ایران)
  130 کیلوگرم: 1- سرگئی سیمینوف (روسیه) 2- زویادی پاتاریدزه (گرجستان) 3- جلو کراهمر (آلمان) و مانتاس کینتاوتاس (لیتوانی) 5- امین  میرزازاده (ایران)

  رده بندی تیمی: 1- گرجستان 51 امتیاز 2- روسیه 50 امتیاز 3- ترکیه 42 امتیاز 4- ایران 34 امتیاز 5- آذربایجان 27 امتیاز 6- مجارستان 26 امتیاز 7- قزاقستان 23 امتیاز 8- فنلاند 20 امتیاز 9- ژاپن 18 امتیاز 10- بلاروس 18 امتیاز

  http://iwf.ir/lnks/51647/-.aspx