نسخه چاپی

ابراهیم مهربان: فدراسیون وظیفه خود می داند که اشتغال قهرمانان خود را پیگیری کند

در چند سال گذشته بسیاری از قهرمانان بر اساس قانون در دستگاه های دولتی استخدام شده اند
نوع کار قهرمانان با توجه به مدارک تحصیلی آن ها خواهد بود
 • ۱۲:۳۴ ۱۴۰۲/۸/۱۴
 • دبیر فدراسیون کشتی گفت: فدراسیون کشتی وظیفه خود می داند که بر اساس قانون و مصوبه هیئت وزیران، استخدام قهرمانان خود را در دستگاه های دولتی به صورت ویژه دنبال کند.
  ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون کشتی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: با توجه به ضررورت و اهمیت بسیار بالای تأمین آینده قهرمانان ورزشی از نظر شغلی، فدراسیون کشتی در چند سال گذشته رایزنی های بسیاری انجام داده و بسیاری از قهرمانان کشورمان بر اساس مصوبه هیئت وزیران که قانوان محسوب می شود، در دستگاه های مختلف دولتی از جمله وزارت نفت، آموزش و پرورش، وزارت ورزش، وزارت کار، دخانیات و شهرداری ها به استخدام درآمده اند.
  وی افزود: البته جدای مسائل معیشتی و زندگی پس از قهرمانی کشتی گیران، اینکه قهرمانان ملی بتوانند از نظر مدیریتی نیز پیشرفت کنند و در آینده بعنوان رئیس فدراسیون، وزیر، نماینده مجلس و یا رئیس یک دستگاه فعالیت کنند نیز برایمان مهم است، حتی اگر در امر مربیگری هم مشغول باشد این تجربیات می تواند بسیار برایش مفید باشد. قطعا حضور قهرمانان در دستگاه های دولتی این فرصت را می دهد که کسب تجربه کنند و کم کم به مدارج بالا برسند.
  مهربان افزود: تمامی دستگاه های دولتی بخش های مختلفی از جمله تربیت بدنی، حقوقی، مالی، اداری، پشتیبانی، عمرانی و ... دارند و کشتی گیران کشورمان نیز با توجه به مدرک تحصیلی خود می توانند در این بخش ها مشغول به کار شوند و بعنوان مثال کشتی گیری که مدرک تربیت بدنی دارد در بخش تربیت بدنی و کشتی گیری که مدرک حقوق دارد در بخش حقوق مشغول به کار خواهد شد.
  دبیر فدراسیون کشتی تصریح کرد: ما پیگیر استخدام سایر قهرمانان خود نیز هستیم و این کار را به صورت ویژه پیگیری می کنیم، در این راستا در آخرین مورد 3 ملی پوش کشورمان به استخدام بانک ملی درآمدند. حضور کشتی گیران در دستگاه های دولتی می تواند تجربیات خوبی را به آن ها اضافه کند تا در آینده و پس از دوران قهرمانی، بتوانند در پست های مدیریتی به مردم عزیز کشور خدمت کنند. قطعا این سه قهرمان پرافتخار کشورمان که طبق قانون در استخدام بانک درآمدند نیز در بخش هایی خدمت می کنند که متناسب با مدارک تحصیلی آن ها خواهد بود.
  مهربان در پایان خاطرنشان کرد: قطعا فدراسیون کشتی به فکر شأن ورزشکاران و قهرمانان ملی خود است و اگر قرار باشد رایزنی برای استخدام آن ها در دستگاه ها و سازمان های مختلف انجام شود، طوری برنامه ریزی می شود که جایگاه اجتماعی آن ها نیز حفظ شود.


  http://iwf.ir/lnks/70606/-.aspx