نسخه چاپی

محسن سوریان:

مسابقات آسیایی قرقیزستان اولین محک جدی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان است
8 کشتی گیر ما برای اولین بار ملی پوش نوجوانان شده اند
 • ۱۸:۹ ۱۴۰۲/۳/۱۷
 • سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان گفت: مسابقات قهرمانی آسیا در قرقیزستان اولین محک جدی تیم ما محسوب می شود.
  محسن سوریان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان پیش از حضور این تیم در رقابت های قهرمانی آسیا در قرقیزستان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: روزهای 20 و 21 خردادماه در مسابقات قهرمانی آسیا که در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار می شود، شرکت می کنیم.
  وی ادامه داد: تیم ما سال گذشته در همین شهر عنوان نایب قهرمانی آسیا را بدست آورد و امسال نیز به دنبال کسب بهترین عنوان هستیم اما در رده ی سنی نوجوانان به دلیل اینکه نفرات سال به سال تغییر می کنند هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و ما تنها 2 نفر از ملی پوشان سال قبل را در اختیار داریم و 8 نفر از نفرات ما امسال به عضویت تیم در آمده اند.
  سوریان در مورد شرایط آماده سازی این تیم گفت: از فروردین ماه اردوهای خود را آغاز کردیم و چندین اردو را در شهرهای سیرجان و اردبیل برگزار شد و در نهایت اردوی پایانی ما نیز در کمپ تیم های ملی کشتی برگزار شد. طی این مدت نیز نفرات ما در دو رقابت جام پیروزی ترکیه و جام رحیم علی آبادی محک خوردند و تمام تلاش خود را کردیم که در نهایت آمادگی فنی و جسمانی راهی رقابت های قهرمانی آسیا شوند.
  سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان با بیان اینکه اولویت اولش تزریق استعدادها به تیم بزرگسالان و پشتوانه سازی برای این رده ی سنی است، گفت: بارها و بارها این موضوع را گفته ام که در رده ی سنی نوجوانان به دنبال این هستیم که سطح فنی کشتی گیران را بالا ببریم تا در آینده شاهد قهرمانان المپیک و هان از آن ها باشیم و راه و روش زندگی قهرمانی را به آن ها یاد بدهیم.
  وی خاطرنشان کرد: البته امسال به دنبال تکرار عنوان قهرمانی جهان در رقابت های جهانی که مردادماه در شهر استانبول ترکیه برگزار می شود، هستیم.
  سوریان در پایان گفت: انشاء اله که کشتی گیران در رقابت های آسیایی کم نگذارند و کشتی های خوبی بگیرند و این رقابت ها تجربه ی خوبی برای مسابقات جهانی باشد.

  http://iwf.ir/lnks/69175/-.aspx