نسخه چاپی

محمدابراهیم امامی:

با ترکیبی جوان و آینده دار به جام جهانی آمریکا می رویم
چند کشتی گیر با تجربه نیز اعزام خواهند شد
اولویت فدراسیون رقابت های المپیک و پس از آن مسابقات جهانی است
 • ۱۲:۳۱ ۱۴۰۱/۸/۲۵
 • سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: با ترکیبی جوان و آینده دار به جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا خواهیم رفت.

  محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: در سال های گذشته تورنمنتی مانند جام جهانی برای تیم های ملی کشتی بسیار مهم محسوب می شد، این در حالی است که تمامی کشتی گیران در جهان به دنبال موفقیت در رقابت های المپیک و پس از آن رقابت های جهانی هستند.
  وی ادامه داد: بر همین اساس اولویت ما نیز در جام جهانی کشتی آزاد آمریکا هماهنند جام جهانی کشتی فرنگی آذربایجان میدان دادن به کشتی گیران آینده دار و جوان است و این مسابقات با توجه به حضور حریفان قدرتمند، برای آن ها محک و تجربه ی بسیار خوبی خواهد بود و فدراسیون به دنبال پشتوانه سازی برای تیم  های ملی است.
  امامی تصریح کرد: میانگین سنی کشتی گیران اعزامی ما به آمریکا بین 20 تا 21 سال خواهد بود و ما از چند کشتی گیر مطرح همچون رحمان عموزاد که 20 سال سن دارد، امیر محمد یزدانی و محمد نخودی 21ساله و کامران قاسم پورکه یک کشتی گیر با تجربه و پخته است نیز استفاده می کنیم که این احتمال وجود دارد که در برخی از دیدارها با نظر سرمربی تغییراتی انجام شود.
  وی افزود: کشتی گیرانی همچون ابراهیم الهی 17 ساله، امیررضا معصومی 18 ساله، امیرعلی آذرپیرا 20 ساله و برادران فیروزپور که 20 و 22 سال سن دارند نیز در ترکیب تیم اعزامی به آمریکا خواهند بود.
  امامی گفت: در مجموع نگاه فدراسیون کشتی میدان دادن هرچه بیشتر به نفرات جوان، مطرح و آینده دار است  و  ما جام جهانی را نیز بعنوان یک تورنمنت تدارکاتی و برای پشتوانه سازی محسوب می کنیم که می تواند برای این کشتی گیران بسیار مفید باشد.
  سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: البته یک تیم نیز در قالب 4 کشتی گیر نیز به مسابقات ستارگان کشتی به کشور قرقیزستان اعزام خواهد شد.
  وی خاطرنشان کرد: بزودی اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد آمریکا آغاز خواهد شد که لیست اسامی دعوت شدگان به این اردو بر اساس نفرات اعزامی به این مسابقات خواهد بود.
  امامی در پایان گفت: البته علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به همراه تیم ملی کشتی آزاد به کشور آمریکا سفر نخواهد کرد.


  http://iwf.ir/lnks/67381/-.aspx