نسخه چاپی

در جریان قرعه کشی لیگ برتر کشتی مطرح شد؛

دبیر: استعفاء برای آدم های ضعیف است
اگر با من دشمنی دارید، کشتی را کوچک نکنید
اشاعه دروغ خودش گناه است
 • ۱۹:۴۳ ۱۴۰۱/۶/۳۰
 • مراسم قرعه کشی لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه های کشور جام یادگار امام (ره) بعد از ظهر امروز در سالن استاد قاسم فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در ابتدای این مراسم حمید یاری رئیس سازمان لیگ ضمن خیرمقدم به مهمانان حاضر، از حامیان مالی، اصحاب رسانه و دست اندرکاران مسابقات لیگ دسته اول و منطقه ای کشتی تشکر و قدردانی کرد.
  یاری در ادامه گزارشی از برگزاری باشکوه رقابت های لیگ دسته اول کشور داد و گفت: معتقدم که برگزاری لیگ به رشد و توسعه کشتی کمک می کند.
  وی ادامه داد: لیگ برتر با توجه به برنامه های آماده سازی تیم ملی و حضور این تیم ها در جام های جهانی و همچنین آغاز برنامه های فنی فدراسیون کشتی می باید تا اواسط آذرماه ماه به پایان برسد.
  پس از پخش کلیپی از لیگ دسته یک، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی صحبت هایی را برای حاضرین بیان داشت.
  رئیس فدراسیون کشتی گفت: خیرمقدم و خوش آمد به تمامی حامیان مالی و مسئولان تیم های حاضر در لیگ باشگاه های کشور می گویم و معتقدم که کشتی بزرگتر از فدراسیون کشتی است و شماها و سایر مسئولان باید به کمک فدراسیون بیایید تا برای بزرگی کشتی کار کنیم.
  وی ادامه داد: به کسانی که با من مشکل دارند می گویم که چرا کشتی را می زنید، بیاید و من را بزنید کشتی ما طی سال های 2014 تا 2018 در رقابت های جهانی در آزاد و فرنگی جمعا 2 طلا داشته ولی ما طی دو سال گذشته 9 طلا گرفتیم و اینکه می گویند نتایج در مقایسه با گذشته خوب نبوده درست نیست.
  دبیر تصریح کرد: متأسفانه رسانه ها بدون اینکه حرفی را بررسی کنند که راست است یا دروع انتشار می دهند و اشاعه دروغ خودش گناه است.
  وی ادامه داد: حتما کسی که نقد سازنده می کند هم حمایت می کنیم و هم مخلص وی هستیم اما کسی که به دنبال تخریب کشتی است حتما جلوی او می ایستم.
  رئیس فدراسیون کشتی گفت: قبلا گفتم که من حمال کشتی هستم و یکسری مسخره کردند اما افتخار می کنم که حمال کشتی هستم چراکه برای جهان پهلوان شدن نیامده ام و همیشه با صداقت با شما صحبت می کنم و مجیز کسی را نمی گویم. من مجیزگوی وزیر نیستم و دوست دارم که رئیس هیئتم هم مجیزگو نباشند. اعتقاد دارم کاری که برای خدا باشد مجیزگویی ندارد.
  دبیر در مورد حضور تیم مقاومت در لیگ گفت: دو سال بود که به دنبال حضور تیم مقاومت در لیگ بودم چراکه استان البرز هم نزدیک خانه های کشتی است و هم قهرمانان ما بعنوان سرباز می توانند در این تیم تمرینات خود را ادامه دهند.
  وی در مورد لیگ کشتی گفت: 7 سال لیگ کشتی تعطیل شد و وضع اقتصادی کشتی را دیدید، ما باید به فکر قهرمانان جهان و المپیک و وضع اقتصادی آن ها باشیم.
  در ادامه با ورود عباس جدیدی به سالن فارسی، دبیر تصریح: عباس جدیدی بعد از انقلاب بهترین کشتی گیر آزادکار ایران است و این را می گویم چراکه در کنارش بودم.
  دبیر در ادامه صحبت های قبلی خود اظهارداشت: به لیگ اعتقاد دارم و جایگاه و اهمیت آن را بعد از رقابت های المپیک و جهانی می دانم.
  وی ادامه داد: اگر جلوی لیگ گرفته نمی شد الان قرارداد کشتی گیران بالای 5 میلیارد تومان بود و ما در لیگ به دنبال منافع قهرمانان نیستیم و در کنار آن سایر کشتی گیران و مربیان نفع می برند و شاید تعداد کسانی که از کنار لیگ منتفع شود به 3 تا 4 هزار نفر برسد.
  دبیر در مورد حق خوری در لیگ گفت: مگر می توان گفت که در کشتی حق خوری نمی شود، حق همین عباس جدیدی را چقدر خوردند و مجبور شد که به وزن بالا و پایین برود اما ایستادگی کرد و حقش را از کشتی با 5 تا 6 مدال گرفت.
  وی خطاب به نمایندگان باشگاه ها گفت: اگر حق خوری پیش بیاید عمدی نیست و از شما می خواهم که هرچه پیش آمد قهر نکنید و تا آخر بایستید، من هم ایستاده ام و با متخلفان برخورد می کنم. هرکس کارچاق کنی کرد حذف کردم و جلوی آن را گرفتم اگر شما هم خلافی دیدید با سند به من بگویید تا برخورد شود. ما محکومیم که همیشه سالم کار کنیم.
  دبیر افزود: اگر مربی از کشتی گیر درصد بگیرد باید به من بگویید و اگر نگویید پیش خدا باید جواب بدهیم البته باید تمامی ادعاها با سند و مدرک درست باشد.
  وی تصریح کرد: یک نمونه از حق خوری ها در کشتی یونس امامی و حریف آمریکایی اتفاق افتاد که داوران اخطارندادند و من هم به رئیس کمیسیون داوران اعتراض کردم و هم با داور وسط برخورد کردم.
  رئیس فدراسیون کشتی گفت: کشتی گیر حق ندارد دعوا کند و باید خط قرمزها رعایت شود، مسابقات کشتی باید با نظم و انضباط خوبی از تمامی لحاظ برگزار شود.
  دبیر در مورد نتایج تیم های ملی کشتی گفت: همینجا می گویم همه ی باخت های کشتی برای من و همه ی بردها برای قبلی ها، ما که ادعایی نداریم، بررسی کنید ببنید که الان حال کشتی خوب است یا بد، هرکس حرفی می زند بدانید که خواسته ای خارج از عرف از من داشته و من نداده ام. من همان حمال کشتی باشم عشق می کنم و برای من کافی است و مدال ها و قهرمانی ها باشد برای دیگران.
  وی تصریح کرد: سازمان لیگ موقعی موفق است که درآمدزا و مستقل باشد و معتقدم که لیگ برای تک تک شما است.
  دبیر بار دیگر با اشاره به افرادی که به دنبال تخریب کشتی کشور هستند گفت: اگر معترض هستید من را بزنید کشتی برای همه است و باید بزرگ باشد و آن را خراب نکنید. حسد و کینه نداشته باشید.
  وی ادامه داد: استعفاء مال آدم های ضعیف است، من می روم اما استعفاء نمی دهم، بی احترامی به مجموعه نمی کنم، شاید سری بعد ثبت نام نکنم و شاید مجمع به من رأی ندهد.
  دبیر گفت: شما به یاری کمک کنید، اما معتقدم که بعد از لیگ فوتبال باید لیگ کشتی باشد، امسال 10 مدال گرفتیم و این شوخی نیست و لیگ ما هم باید در اندازه قهرمانی ها و مدال آوری های ما باشد.

  وی تصریح کرد: من از حرف برخی خنده ام می گیرد که می گویند باختید، سال 1999 تیم ما با حضور من، علیرضا حیدری و عباس جدیدی به 2 مدال نقره و یک مدال برنز رسید و نتیجه الان را ببینید.
  دبیر گفت: هرکس که دروغ می گوید و حقایق را نمی گوید باید آن دنیا جواب حرف های خود را بدهد.
  رئیس فدراسیون کشتی خطاب به میزبانان لیگ گفت: سالن مسابقات باید زیبا و قشنگ باشد، از پهن کردن تشک های کشتی و چروک خودداری کنید و هرچه می توانید کاری کنید که برگزاری این مسابقات باشکوه شود چراکه این رقابت ها از شبکه سه و ورزش پخش می شود و آبروی کشتی است.
  وی ادامه داد: 50 درصد تبلیغات هم برای میزبان است و باید درآمدزایی داشته باشید، ما در مسابقات انتخابی تیم ملی از راه تبلیغات درآمدزایی خوبی داشتیم که هم هزینه مسابقات را دادیم و هم کمکی برای کشتی کشور شد.
  دبیر اظهار داشت: در دوره ی فدراسیون قبلی کل تبلیغات مسابقات سال را به یک بانک در حدود 3 تا 4 میلیارد تومان دادند و چندسال کل فدراسیون را فروختند.
  رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه کمک کنید تا کشتی بالا بیاید گفت: جز یک تیم نظامی که با ستاد مشترک به تفاهم رسیدیم سایر تیم ها باید ورودیه بدهند. البته نه به خاطر اینکه به این ورودیه محتاجیم بلکه باید شأن و جایگاه کشتی حفظ شود.
  وی تصریح کرد: کشتی الان کشتی 4 سال پیش نیست و لیگ باید بالا بیاید. فدراسیون قبلی به خاطر اینکه به شکایت یک شرکت تبیلغاتی که 50 میلیون تومان بود توجه نکرد، الان  یک و نیم میلیارد تومان حکم دادگاه را ما باید بپردازیم. این کار باید در فدراسیون قبل جمع می شد و این یک نمونه است و لازم باشد یکی یکی حرف ها را می زنم و از تشک ها و چیزهای دیگر می گویم.
  دبیر خطاب به رئیس هیئت های کشتی گفت: به تمامی هیئت های کشتی به خصوص عسکری محمدیان می گویم که اگر کشتی گیری جایی بیشتر می تواند پول بگیرد باید رضایت او را بدهید وگرنه خودم ورود می کنم و این اختیار را هیئت ها برمی دارم.
  وی ادامه داد: از طرف دیگر اگر کشتی گیری جایی قرارداد بسته باشد و باطل کند و به جای دیگری برود، نمی گذارم کتشی بگیرد و محرومش می کنم و هم از کشتی گیر و هم از باشگاه ها می خواهم که مرد باشند و سر حرف خود بایستند.
  دبیر اظهار داشت: قرارداد ها را محکم و دقیق باشد تا کسی نتواند زیرش بزند، هر دو طرف متعهد باشند و پول کشتی گیران را بدهید.
  رئیس فدراسیون کشتی در مورد اهمیت لیگ گفت: در اوج کرونا به مانند یک کارمند به وزارت بهداشت می رفتم تا مجوز برگزاری مسابقات را بگیرم و بعد از فوتبال اولین رشته ای بودیم که مجوز برگزاری مسابقات و لیگ را گرفتیم و برگزاری لیگ در دو سال پیش به ما کمک کرد تا بتوانیم 4 مدال در المپیک بگیریم.
  وی گفت: خودم، دبیر و کارمندان فدراسیون موظف هستیم که به لیگ کشتی کمک کنیم چراکه اگر کشتی بالا برود و بزرگ شود همه ی ما بزرگ می شویم.
  دبیر در ادامه بیان داشت: از سازمان لیگ می خواهم که از بهترین داوران را برای مسابقات لیگ استفاده کند تا مشکلی از این بابت به وجود نیاید.
  وی درپایان از رسانه ملی به دلیل حمایت و پخش رقابت های کشتی قدردانی کرد.


  http://iwf.ir/lnks/66884/-.aspx