نسخه چاپی

قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

کسب 2 مدال طلا و 2 مدال برنز توسط فرنگی کاران کشورمان
رده بندی انفرادی رقابت ها مشخص شد
 • ۱۸:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۳۱
 • تیم ملی کشتی فرنگی با کسب 2 مدال طلا و 2 مدال برنز به عنوان قهرمانی رقابت های کشتی فرنگی بازی های آسیایی 2018 جاکارتا دست یافت.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی فرنگی بازهای آسیایی 2018 جاکارتا روزهای 30 و 31 مردادماه برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط محمدعلی گرایی و حسین نوری در اوزان 77 و 87 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و مهرداد مردانی و محمدرضا گرایی در اوزان 60 و 67 کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند.

  در این رقابت ها تیم های ایران و کره جنوبی هرکدام 2 مدال طلا و 2 برنز کسب کردند اما با توجه به دو پنجمی حیدری و مهدی زاده، تیم ایران به عنوان قهرمانی رسید. فرنگی کاران کشورمان از نظر امتیازی نیز عنوان قهرمانی این مسابقات را نیز از آن خود کردند.

  نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
  در وزن 60 کیلوگرم مهرداد مردانی در دور اول مقابل کیم سئونگ هاک دارنده مدال برنز جهان از کره جنوبی با نتیجه 7 بر 3 پیروز شد. وی در دور دوم مقابل شینیبو اوتا دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن با نتیجه 9 بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. مردانی در این گروه مقابل حسن سیدیک از کشور اندونزی با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار اسلام جان بهرام اف دارنده مدال برنز بزرگسالان آسیا و مدال برنز جوانان جهان از ازبکستان را با نتیجه 8 بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

  در وزن 67 کیلوگرم  محمدرضا گرایی در دور اول با نتیجه 11 بر 2 حسن عبدالکریم از سوریه را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل المورات تاسمرادوف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان با نتیجه 9 بر 8 و ضربه فنی به پیروزی رسید و راهی دیدار نیمه نهایی شد. گرایی در این دیدار مقابل آلمات کبیسبایف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار  ینگ هونگ از چین تایپه (تایوان) را با نتیجه 11 بر صفر شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

  در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر بین یانگ قهرمان آسیا از کشور چین را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل گورپریت سینگ از هند با نتیجه 8 بر 6 به برتری دست یافت و راهی دیدار نیمه نهایی شد. گرایی در این دیدار با نتیجه 8 بر یک از سد شوهی یابیکو از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه 7 بر 3 مقابل آکژول محموداف از قرقیزستان به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

  در وزن 87 کیلوگرم حسین نوری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم شیهاز اویلیکوف از ترکمنستان را با نتیجه 13 بر 4 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر صفر محمد حسن الکوهالی از یمن را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. نوری در این دیدار رستم آساکولوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا و بازی های آسیایی از ازبکستان را با نتیجه 6 بر یک از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

  در وزن 97 کیلوگرم علی اکبر حیدری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر رامادانی از اندونزی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله مقابل چو هیو چول از کره جنوبی با نتیجه 4 بر 3 مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. حیدری در این دیدار نیز مقابل یرولان ایسکاکوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و پنجم شد.

  در وزن 130 کیلوگرم بهنام مهدی زاده در دور نخست مقابل مورات رامونوف نایب قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه 10 بر 3 به پیروزی رسید وی در دور بعد لینگ ژی منگ از چین را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهدی زاده در این مرحله مقابل مومین جان عبداله یف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان با نتیجه 2 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل کیم مین سئوک دارنده مدال برنز آسیا از کره جنوبی با نتیجه یک بر یک شکست خورد و پنجم شد.


  رده بندی نفرات برتر به شرح زیر است:

  60 کیلوگرم: 1- شینوبو اوتا (ژاپن) 2- کانیبک ژولچوبیکوف (قرقیزستان) 3- مهرداد مردانی (ایران) و میرامبک آیناگولوف (قزاقستان) 5- اسلام جان بهرام اف (ازبکستان) و ری سی یونگ (کره شمالی)
  67 کیلوگرم: 1-  ریو هان سو (کره جنوبی) 2- آلمات کبیسپایف (قزاقستان) 3- محمدرضا گرایی (ایران) و امانتور اسماعیل اف (قرقیزستان) 5- ینگ هونگ (چین تایپه) و ژانگ گائو کوان (چین)
  77 کیلوگرم: 1- محمدعلی گرایی (ایران) 2- آکژول محموداف (قرقیزستان) 3- کیم هیون وو (کره جنوبی) و یانگ بین (چین) 5- شرمت پرمانوف (ترکمنستان) و شوهی یابیکو (ژاپن)
  87 کیلوگرم: 1- حسین نوری (ایران) 2- رستم آساکولوف (ازبکستان) 3- شیهازبردی اولیکوف (ترکمنستان) و عظمت کاستوبایف (قزاقستان) 5- محمد حسن الکوهالی (یمن) و هارپریت سینگ (هند)
  97 کیلوگرم: 1- چو هیو چول (کره جنوبی) 2- دی ژیائو (چین) 3- یرولان ایسکاکوف (قزاستان) و اوزور ژوژوپبیکوف (قرقیزستان) 5- علی اکبر حیدر ی (ایران) و جهانگیر توردیف (ازبکستان)
  130 کیلوگرم: 1- مومین جان عبداله یف (ازبکستان) 2- نورماخان تینالیف (قزاقستان) 3- آراتا سوندا (ژاپن) و مین سئوک کیم (کره جنوبی) 5- بهنام مهدی زاده (ایران) و رامادانی پاپانگ (اندونزی)

  http://iwf.ir/lnks/54023/-.aspx