رقابت های جهانی کشتی پهلوانی - بلاروس/

شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ 21:24
تیم ایران بعنوان قهرمانی رسید
کسب 4 مدال طلا، یک نقره و یک برنز
تیم ملی کشتی پهلوانی ایران، به عنوان قهرمانی نخستین دوره رقابت های جهانی این رشته در کشور بلاروس رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، نخستین دوره رقابت های جهانی کشتی پهلوانی زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی، با حضور نزدیک به 45 کشور دنیا، در شش وزن امروز (شنبه) در شهر مینسک پایتخت کشور بلاروس برگزار شد.

در پایان این رقابت ها تیم ایران با 4 مدال طلای حمید الهیان، اسماعیل نجاتیان، جواد محجوب و احمد میرزاپور در اوزان 70، 90، 100 و 100+ کیلوگرم، یک مدال نقره جلال علیزاده در وزن 60 کیلوگرم و یک برنز احمد جفاکش در وزن 80 کیلوگرم و کسب 57 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید، تیم های ترکیه و روسیه نیز به ترتیب دوم و سوم شدند. و تیم های بلاروس و آذربایجان نیز چهارم و پنجم شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم جلال علیزاده با سه پیروزی مقابل کشتی گیران گرجستان، بلاروس و قزاقستان راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل جلال سلیمان اف از آذربایجان ضربه شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 70 کیلوگرم حمید الهیان پس از استراحت در دور نخست در دورهای بعد به ترتیب ساموئل خاچاطوریان از ارمنستان، ویکتور سرادا از بلاروس و استانیسلاو باجوریان از لیتوانی را مغلوب کرد و فینالیست شد. الهیان در دیدار پایانی نیز امام آدژیف از روسیه را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 80 کیلوگرم احمد جفاکش در دور اول مغلوب زائور گاگینیدزه از گرجستان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی راهی گروه شانس مجدد شد. جفاکش در این مرحله نیز مقابل حریف روس خود به برتری رسید و راهی دیدار رده بندی شد وی در دیدار رده بندی داوید الیاس از گواتمالا را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 90 کیلوگرم اسماعیل نجاتیان پس از استراحت در دور اول در دورهای بعد پدرو روچا از برزیل و پنچو داچف از بلغارستان را مغلوب کرد و به دیدار پایان راه یافت وی در دیدار فینال مقابل احمد بیلیچی از ترکیه به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 100 کیلوگرم جواد محجوب پس از استراحت در دور اول در دورهای بعد کشتی گیران ایتالیا، لهستان و آمریکا را شکست داد و به دیدار نهایی رسید. محجوب دردیدار فینال سالاپرز دارنده مدال های نقره و برنز جهان از کوبا را شکست داد و به مدال طلا رسید.

احمد میرزاپور در وزن +100 کیلوگرم نیز پس از استراحت در مسابقه اول در دورهای  دوم و سوم عبدالله اوماج از ترکیه و آرون پاتیل از هند را برد و راهی دیدار نهایی شد. وی در این مسابقه مقابل ماجورد جلالیف از روسیه به پیروزی رسید و قهرمان شد.

رده بندی انفرادی این رقابت ها به شرح زیر است:

60 کیلوگرم: 1- جلال سلیمان اف (آذربایجان) 2- جلال علیزاده (ایران) 3- ابراهیم الیاس اف (روسیه) و اسکندر ستاروف (قرقیزستان) 5- وسلی مورالز (پورتوریکو) و ولادیسلاو پتروف (بلاروس)

70 کیلوگرم: 1- حمید الهیان (ایران) 2- امام آدژیف (روسیه) 3- ویکتار سرادا (بلاروس) و صلاح الدین کلیچسالایان (ترکیه) 5- نیکولا گاجیچ (صربستان) و آیداربیک آیتیف (قرقیزستان)

80 کیلوگرم:  1- زائور غنی زاده (گرجستان) 2- آیهان سوسچو (ترکیه) 3- احمد جفاکش (ایران) و آندری کالنیک (بلاروس) 5- داوید الیاس چوک هوک (گواتمالا) و وادیم کرودوف (مولداوی)

90 کیلوگرم: 1- اسماعیل نجاتیان (ایران) 2- احمد بیلیچی (ترکیه)  3- پدرو روچا (برزیل) و الکسی رودنوک (بلاروس) 5- پنچو دوچف (بلغارستان) و آنتاس آزارویچ (لیتوانی)

100 کیلوگرم: 1- جواد محجوب (ایران) 2- رانیرز سالاس پرز (کوبا) 3- براندون بالارد (آمریکا) و یاسونی نمسادزه (گرجستان) 5- آندرزج بورویچ (لهستان) و امیر بذرافشان (کانادا)

100+ کیلوگرم: 1- احمد میرزاپور (ایران) 2- ماجورد جلالیف (روسیه) 3- ماروتی آرون پاتیل (هند) و واسیف صفربایوف (آذربایجان) 5- اسلاویک رزیسیدزه (گرجستان) و جاناتا مارتین (اسلواکی)


نتایج کامل این رقابت ها در لینک زیر به صورت فایل PDF قابل دریافت است.


برچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد
با حضور 360 کشتی گیر از شهر زنجان
تمرین تیم ملی کشتی آزاد جوانان به میزبانی استان سمنان (گزارش تصویری)
آغاز اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان در شهر ری
برگزاری مسابقات چندجانبه کشتی آزاد و فرنگی به میزبانی استان کردستان
پایان لیگ کشتی آزاد و فرنگی نونهالان استان تهران با معرفی تیم های برتر
هشتمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان - تنکابن (گزارش تصویری 6)
هشتمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان - تنکابن (گزارش تصویری 5)
کلیپی از تمرینات تیم ملی کشتی آزاد جوانان در سمنان
تمرین دومیدانی و هوازی تیم ملی کشتی آزاد جوانان به میزبانی سمنان (گزارش تصویری)
هشتمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان - تنکابن
هشتمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان - تنکابن
هشتمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان - تنکابن
هشتمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان - تنکابن