نسخه چاپی

کاوه : آمریکا مطمئنا بهتر از روسیه است

نه یزدانی و نه تیلور در شرایط آرمانی نیستند
 • ۱۰:۲۰ ۱۴۰۰/۱۰/۱۶
 • محسن کاوه: نبرد کشتی گیران با حریفان آمریکایی مطمئنا بهتر از حریفان روسی است.

  محسن کاوه مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد در خصوص برگزاری اردو های تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: کشتی گیران بعد از مسابقات جهانی نروژ، در اختیار تیم های لیگی خودشان بودند و به نوعی پراکندگی وجود داشت و در قالب یک تیم نبودند و صلاح در این بود که ما کشتی گیرانی را که در ترکیب اصلی بودند در کنار هم جمع کنیم.

  وی ادامه داد: برای این منظور چند گزینه پیش رو داشتیم. مورد اول اینکه اردویی در داخل کشور برگزار کنیم. مورد بعدی اینکه چندین کشور برای برگزاری اردوی مشترک از تیم ملی دعوت کرده بودند و در نهایت به این نتیجه رسیدیم چون عراقی ها بیشترین در خواست را داشتند به این کشور برویم، البته قطعا بحث اردوی معنوی را هم در نظر داشتیم که شکر خدا اردوی بسیار مفیدی بود و کشتی گیران پس از بازگشت از اردو بسیار راضی بودند و بحث اتصال معنوی که ملی پوشان به ائمه اطهار خصوصا امام حسین (ع) داشتند را بعد از اردو بسیار مشهود دیدیم.

  کاوه در خصوص چرخه انتخابی گفت: راجع به چرخه انتخابی باید بگویم شاید یکی از دغدغه های اصلی چند سال گذشته کشتی ما این بود که همه برای پوشیدن دوبنده تیم ملی شانس داشته باشند اما با یک شرایط متعادل، یعنی یک کشتی گیری مانند حسن یزدانی که نفر اول ما است یک امتیاز به او داده شود و کشتی گیران دیگری که می خواهند بیایند و به دوبنده تیم ملی برسند، می باید از فیلترهای اولیه رد شوند و در نهایت بیایند و در مسابقه رودرو یا در مسابقات بین المللی مقام کسب کنند. ولی مهم این است که هر کسی می خواهد صاحب دوبنده تیم ملی بشود این شانس را دارد و می تواند صاحب این دوبنده با توجه به قابلیت و توانایی که دارد، بشود.

  کاوه در خصوص دیدار تیم به تیم با تیم کشتی آزاد آمریکا گفت: بحث تیم به تیم با آمریکا در سال های قبل هم بوده، اما یا به صورت جام جهانی بوده و یا با هزینه های گزاف تیمی از آمریکا را به ایران می آوردیم و به اسم جام باشگاه های کشتی جهان تمامش می کردیم.

  وی اظهار داشت: اما الان با این صحبت هایی که شده باید قبول کنیم تیم آمریکا از لحاظ کیفیتی خوب است و ما قرار شد کشتی گیران را در مقابل تیمی بگذاریم که از لحاظ کیفیتی هم برایمان مفید باشد. باید قبول کنیم که از وزن 57 کیلو تا 125 کیلوگرم اصلی ترین حریفان ما در مسابقات آمریکایی ها هستند، حتی به نظر من از لحاظ تیمی آمریکا در ترکیب نفر به نفر از تیم ملی روسیه بهتر است.

  وی در خصوص نفرات اعزامی به این مسابقات گفت: باید رو راست باشیم که الان نه حسن یزدانی شرایط آرمانی لازم را دارد و نه تیلور، ولی باید از این مسابقات حتما فیلمبرداری کنیم تا کادر فنی آنالیز دقیق تری از تیم خود و تیم حریف داشته باشد. شاید کشتی آمریکا را فقط به حسن یزدانی و تیلور می شناسیم اما نه واقعا این گونه نیست ما باید گیلمان را با سرلک هم ببینیم و یا نخودی که باید با باروز کشتی بگیرد، پس هدف ما از این مسابقه رودرو این است که کشتی ما یک منفعت کیفیتی نیز ببرد.

  http://iwf.ir/lnks/62624/-.aspx