گفتگو
شماره : 65904
۱۳:۵۲ ۱۴۰۱/۴/۴
عضو مجمع نمایندگان استان مازندران:

وزارت ورزش موظف به پرداخت بودجه فدراسیون کشتی است
کمک مجلس به فدراسیون ها ارتباطی به بودجه آنها ندارد

عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه وزارت ورزش موظف به پرداخت بودجه فدراسیون کشتی است، گفت: کمک مجلس به فدراسیون ها ارتباطی به بودجه آنها ندارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علی کریمی فیروزجائی گفت: کمکی که از طرف مجلس به ۲۳ فدراسیون شده است، در راستای تبصره ۱۴ است و ارتباطی با بودجه دریافتی آنها از وزارت ورزش و جوانان ندارد.

 نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: برای رشد و پیشرفت ورزش در کشور بنده و همکارانم در مجلس شورای اسلامی کمکی را بر اساس تبصره ۱۴ برای ۲۳ فدراسیون در نظر گرفتیم و این کمک مالی مازاد بر بودجه وزارت ورزش، در نظر گرفته شده است و ارتباطی با بودجه اختصاصی آن ها که می بایست از وزارت ورزش و جوانان دریافت کنند، ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای تصریح کرد: از نزدیک مسائل و مشکلات ورزش ملی کشور که پرافتخار ترین ورزش ما در میادین المپیک و جهانی محسوب می‌شود را دنبال می کنم و بنده و همکارانم به این نتیجه رسیدیم که برای حفظ این افتخارآفرینی ها نیازمند یک نگاه ویژه به این ورزش تاریخی، مذهبی و سنتی هستیم.

نماینده مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشتی نه یک ورزش، بلکه جزء میراثی بزرگ و پر ارزش برای مردم ایران محسوب می شود و این را می توان از میزان بالای علاقه مندان به این رشته در ایران دریافت.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ١٤٠١ افزود: تمامی هدف ما رشد و اعتلای ورزش ملی کشور است و برای نمایندگان بسیار جای سوال است که وزارت ورزش با چه دلیل قانونی نسبت به صفر کردن بودجه قهرمانی کشتی اقدام کرده است.

کریمی فیروز جایی خاطرنشان کرد: این کار از نظر ما غیرقانونی است و هم در مجلس و هم از وزارت ورزش و جوانان آن را پیگیری می کنیم.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در پایان خاطرنشان کرد: موضوع کشتی آنقدر برای بنده به‌ عنوان خادم مردم مازندران که قطب کشتی کشور است، اهمیت داشت که شخصاً به همراه رئیس فدراسیون با وزیر بهداشت جلسه ای را برگزار کردیم تا در دوران کرونا اولین رشته ورزشی باشیم که مجوز برگزاری مسابقات را بگیریم تا کشتی کشور کمتر از این اتفاق متضرر شود./

©2011 . All Rights Reserved