گفتگو
شماره : 63502
۱۰:۵۳ ۱۴۰۱/۲/۲۴
علی سوادکوهی:

کشتی به روزهای اوج برگشته است
فدراسیون، به روزترین و پیشرفته ترین امکانات را فراهم کرده است

 علی سوادکوهی قهرمان وزن 79 کیلوگرم رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا در مغولستان معتقد است با تلاش فدراسیون، آنها به روز ترین و پیشرفته ترین امکانات را در اردوها و تمرینات در اختیار دارند.


علی سوادکوهی ملی پوش طلایی وزن 79 کیلوگرم کشتی آزاد در مسابقات قهرمانی آسیا 2022 در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی گفت: مسابقات مغولستان سومین تجربه من در قهرمانی آسیا بود که خیلی خوشحالم توانستم مدال طلا را کسب کنم و برای لحظه‌ای هم که شده دل مردم شریف ایران را شاد کنم.

سوادکوهی که پیش از کسب مدال طلای آسیا در مغولستان، توانسته بود در 2 دوره گذشته قهرمانی آسیا در سال های 2020 و 2021 به ترتیب مدال برنز و نقره کسب کند، خاطر نشان کرد: دو مدال قبلی‌ام در آسیا بر اساس حادثه، نقره و برنز شد و می توانست خوش رنگ‌تر باشد. در قهرمانی آسیای 2020 که در دهلی نو هند برگزار شد، اولین تجربه آسیایی من در رده بزرگسالان بود و تجربه کافی نداشتم و به همین خاطر نتوانستم بیشتر از برنز بگیرم. در دوره بعدی که سال گذشته در آلماتی قزاقستان برگزار شد هم به دلیل مصدومیت از ناحیه کتف نتوانستم آن کشتی که می خواهم ارائه بدهم و نقره گرفتم. امسال اما تجربه‌هایی که از 2 دوره گذشته جمع کرده بودم به کارم آمد و طلا گرفتم.

ملی پوش اهل ساری کشتی آزاد در ادامه با اشاره به موفقیت تیم ملی با کشتی گیران جوان و بدون حضور مدال‌آوران در قهرمانی آسیا، اظهار داشت: از زمانی که آقای پژمان درستکار هدایت تیم ملی را بر عهده گرفته‌اند، اتفاق های خوبی در کشتی رخ داده است، اولین آن جهانی نروژ بود که بچه‌ها گل کاشتند و تیم کشتی آزاد کارنامه درخشانی را ثبت کرد. در قهرمانی آسیا هم تیمی که جوان بود و از دل مسابقات قهرمانی کشوری انتخاب شده بود و 6 نفر از ملی پوشان اولین تجربه رسمی بین‌المللی شان بود، قهرمان آسیا شد که کار بزرگی بود.

سوادکوهی با بیان اینکه امیدوارم موفقیت‌های کشتی ادامه داشته باشد، به نقش چرخه انتخابی در این افتخارآفرینی‌ها پرداخت و تاکید کرد: چرخه انتخابی کمک بزرگی به عادلانه شدن روند انتخاب ملی پوشان کرده است و به خوبی در حال اجرا شدن است. برای قهرمانی آسیا گفتند که نفرات اول انتخابی کشوری اعزام می شوند و همین اتفاق هم افتاد.

وی افزود: در ادامه هم قرار است کشتی گیرانی که در آسیا طلا گرفته اند از حضور در جام تختی معاف شوند و در مرحله آخر حاضر شوند. این روند خیلی خوب اجرا شده و جلوی حق خوری‌ها را می گیرد و به همه کشتی گیران انگیزه می دهد.

ملی پوش وزن 79 کیلوگرم ایران در قهرمانی آسیای 2022 مغولستان با اشاره به تلاش برای حضور در ترکیب نهایی تیم کشتی آزاد برای اعزام به مسابقات جهانی صربستان، تاکید کرد: در جهانی نروژ با توجه به اتقاق‌هایی که رخ داد، حضور نداشتم اما امیدوارم با تمرین و پشتکار، لایق پوشیدن دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی صربستان باشم و در این مسابقات برای موفقیت تیم مبارزه کنم.

سوادکوهی درباره امکانات فراهم شده برای کشتی هم گفت: به لطف خدا، با مدیریت جدید، کشتی دوباره به روزهای خوب برگشته است، امکاناتی که در اردوها و تمرینات در اختیار داریم از پیشرفته‌ترین و به روز‌ترین تجهیزات هستند و این سبب شده که کمبودی نداشته باشیم و تنها روی تمرین و موفقیت تمرکز کنیم.

©2011 . All Rights Reserved