گفتگو
شماره : 62759
۸:۵۸ ۱۴۰۰/۱۱/۲
احسان امینی:

برخی از جوانان در گرگان خوش درخشیدند
راه برای حضور تمامی پتانسیل کشتی در تیم ملی باز است

مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در شهر گرگان برگزار و نفرات برتر این مسابقات همراه با مدال آوران رقابت های جهانی نروژ هم اکنون سومین اردوی آماده سازی خود را در خانه ی کشتی شهید صدرزاده برگزار می کنند.

احسان امینی مربی تیم ملی کشتی آزاد در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی در مورد مسابقات کشتی آزاد قهرمانی گرگان بعنوان مرحله نخست چرخه ی انتخابی تیم ملی و همچنین مرحله سوم اردوی تیم ملی کشتی آزاد گفت: به واقع در چند دهه اخیر مسابقات قهرمانی کشوری مانند رقابت های گرگان ندیده بودم، چراکه اکثر سرمایه های کشتی در آن شرکت کرده بودند.

وی افزود: این مسابقات نشان داد که نفراتی هستند که خود را بعنوان پدیده به تیم ملی تحمیل کنند و ادامه این روند باعث می شود تا آینده کشتی کشورمان تضمین شود.

امینی با اشاره به نفرات برتر اوزان 57، 61 و 86 کیلوگرم گفت: کشتی گیرانی در این اوزان قهرمان شدند که پیش از این مطرح نبودند و کشتی های که گرفتند فوق العاده بود.

قهرمان کشتی آزاد آسیا تصریح کرد: هدف فدراسیون کشتی و کادر فنی، از برگزاری چرخه ی انتخابی تیم ملی، ایجاد یک رقابت سالم بین تمامی کشتی گیران کشور است، تا حق به حق دار برسد و در نهایت از دل این رقابت های جذاب یک تیم ملی ساخته و پرداخته شده خواهیم داشت ضمن این که آینده کشتی ایران نیز تضمین می شود چراکه انگیزه کار کردن را از کشتی گیران نمی گیریم بلکه آن ها را به این خودباوری می رسانیم که می توانند به راحتی با کشتی گرفتن و بردن حریفان خود به دوبنده تیم ملی برسند.

امینی در مورد اردوی سوم تیم ملی کشتی آزاد گفت: اردویی که هم اکنون در خانه کشتی شهید صدرزاده در حال برگزاری است برای حضور هر چه بهتر نفرات در مسابقات دوستانه آمریکا است. و من نیز علاوه بر کمک به کادر فنی بر روی کشتی گیران اوزان 79 و 86 کیلوگرم بیشتر تمرکز دارم.

این مربی کرمانشاهی در پایان در مورد وضعیت نفرات حاضر در اردو خاطرنشان کرد: وضعیت کشتی گیران طبیعتا آنگونه نیست که به مرز آمادگی کامل رسیده باشند. البته برای مسابقات دوستانه آمریکا لازم نیست که صد در صد آماده باشند و ما باید کشتی گیران را برای مسابقات آسیایی مغولستان به مرز آمادگی کامل برسانیم.

©2011 . All Rights Reserved