گفتگو
شماره : 62693
۱۱:۳۰ ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
بهروز یاری:

به نظرم کشتی آزاد دوباره جان گرفته است
اجرای چرخه انتخابی حق را به حق دار می رساند

بهروز یاری گفت: سطح بالای مسابقات قهرمانی کشور در گرگان، نشان از این دارد که کشتی آزاد دوباره در حال جان گرفتن است.

بهروز یاری دارنده مدال برنز جهان و عضو کمیته فنی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور در گرگان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی در مورد این رقابت ها که مرحله اول انتخابی چرخه تیم ملی است، گفت: همه داشته های امروز کشتی ایران به جز 6 مدال آوران جهانی نروژ که می خواهند در وزن خود به کارشان ادامه دهند، روی تشک کشتی در استان گلستان حاضر شدند.

وی ادامه داد: به نظرم شکست امیر محمد یزدانی در یک وزن بالاتر، صرف نظر از سابقه بیماری که دارد، نشان از سطح بالای مسابقات دارد و نشان می دهد هیچ کشتی گیری در حاشیه امنیت قرار ندارد.

یاری تصریح کرد: سطح بالای مسابقات، تماشاگران پرشور حاضر در سالن و سایر علاقمندان که این مسابقات را از تلویزیون می بینند ما را به یاد مسابقات قهرمانی کشور در  پانزده سال گذشته می اندازد و به نوعی کشتی دوباره در حال جان گرفتن است.

عضو کمیته فنی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور، اظهار داشت: پس از مدال هایی که ملی پوشان آزاد در نروژ کسب کردند، نیاز به جنگ داخلی برای بهتر شدن سطح کشتی داشتیم، امیدوارم این چرخه به سمتی پیش برود و به گونه ای اجرا شود که همه کشتی گیران با یک آرامش، مبارزات خود را برای رسیدن به دوبنده تیم ملی ادامه دهند.

یاری خاطر نشان کرد: نفرات اول این مسابقات به قهرمانی آسیا اعزام می شوند، سایر کشتی گیرانی که از چرخه بیرون مانده اند و آسیب دیدگی داشته اند و به هر دلیلی نتوانسته اند حضور داشته باشند، حضور و موفقیت در انتخابی جام تختی، می تواند آن ها را دوباره به چرخه ی تیم ملی باز گرداند.
عضو کمیته فنی کشتی آزاد قهرمانی کشور با بیان اینکه با اجرای چرخه انتخابی، حق به حقدار می رسد، تاکید کرد: در کشتی روی تشک شما می توانید حق خودتان را بگیرید. مبارزه انتخابی زنده یاد توفیق جهانبخت و امامعلی حبیبی در المپیک 1956را مثال می زنم، مسابقه ای که هر چند می خواستند حق کشتی گیران شهرستانی را بخورند، اما حبیبی ببر مازندران توانست حق خودش را از مرحوم جهانبخت که عنوان قهرمان جهان را داشت، بگیرد.

وی افزود: سال های سال های بود که کشتی گیران از اینکه دیده نمی شوند و یا امکان دیده شدن ندارند، اظهار نارضایتی می کردند. این تاثیر مستقیم در جمعیت قهرمانی کشتی داشته اما امروز با اجرای چرخه این نوید هست که همه می توانند دیده شوند و همه این فرصت را دارند. امیدوارم این راه تا سال های آینده ادامه داشته باشد.

یاری در پایان با اشاره حضور کشتی گیران جوان در قهرمانی کشور گفت: حضور کشتی گیران جوان به خصوص در وزن های پایین تر سبب شده وقتی تن شان به تن کشتی گیران بزرگسال می خورد، به یک رشد کیفی منطقی برسند و این سال ها می تواند مدال های کشتی را تضمین کند.


©2011 . All Rights Reserved