نسخه چاپی

عرفان الهی:

چرخه انتخابی باعث شد در 19 سالگی صاحب دوبنده تیم ملی شوم
حضور در لیگ خیلی به من کمک کرد
 • ۱۱:۴ ۱۴۰۰/۶/۱۳
 • عرفان الهی گفت: بسیار خوشحالم که چرخه ی انتخابی تیم ملی اجرایی شد تا من با 19 سال سن، بتوانم صاحب دوبنده تیم ملی شوم.

  عرفان الهی دارنده مدال طلای جوانان جهان در وزن 70 کیلوگرم در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: سال 2019 در رده ی جوانان و در وزن 60 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدم و بلافاصله پس از آن در تیم های چسب رازی و هیئت کشتی قائمشهر در لیگ حضور یافتم که به نظرم سرشاخ شدن با بزرگسالان خیلی به پیشرفت من در کشتی کمک کرد.

  وی ادامه داد: پس از حضور در رده ی نوجوانان بلافاصله با صعودی 10 کیلوگرمی در وزن 70 کیلوگرم حاضر شدم، چراکه احساس کردم کشتی گرفتن در وزن 60 کیلوگرم دیگر با شرایط بدنی من همخوانی ندارد و باید خود را در وزن 70 کیلوگرم جا بیاندازم.

  الهی تصریح کرد: خوشبختانه توانستم در لیگ برتر سال گذشته نیز به میدان بروم و بر تجربیات خود بیافزایم و پس از آن نیز با توجه به برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد جوانان ملی پوش شدم. البته حضور در تورنمنت بین المللی یاشاردوغو نیز بسیار برایم کمک کننده بود.

  وی در مورد عملکردش در رقابت های جهانی روسیه گفت: سایر کشتی گیران در روسیه 4 کشتی گرفتند اما شرایط برای من کمی سخت تر بود و من 5 کشتی گرفتم. اما خدا را شکر با هدایت مربیان و توکل برخدا توانستم صاحب مدال طلا شوم.

  الهی در مورد چرخه انتخابی تیم ملی گفت: قدردان فدراسیون به دلیل اجرای چرخه ی انتخابی هستم، چراکه توانستم در 19 سالگی صاحب دوبنده تیم ملی شوم.

  وی در مورد شرایط مسابقات انتخابی پس از حضورش در رقابت های جهانی روسیه تصریح کرد: به خاطر اینکه پس از 2 هفته باید در رقابت های انتخابی درون اردویی مبارزه می کردم، کار برایم سخت بود چراکه 5 کشتی سخت در روسیه گرفته بودم و باید در اینجا نیز کشتی های حساسی را با مقصودی برگزار می کردم.

  الهی ادامه داد: اما خوشبختانه نیروی جوانی و تمریناتی که پیش از این برگزار کرده بودم به کمکم آمدند و توانستم در سه دیدار استقامت لازم را داشته و در نهایت پیروز نهایی میدان شوم.

  عضو تیم ملی کشتی آزاد در وزن 70 کیلوگرم در مورد اهدافش اظهار داشت: هدف اولیه ی من قهرمانی در رقابت های جهانی نروژ است اما هدف اصلی ام حضور در المپیک 2024 در وزن 74 کیلوگرم است.

  وی در مورد اینکه می تواند در زمان باقی مانده به آمادگی لازم برای حضور در رقابت های جهانی دست یابد گفت: من سرباز کادر فنی ام و قطعا آن ها نیز برنامه ها و تمرینات مناسبی را برای من در نظر می گیرند. اما انگیزه و عشقی که در من وجود دارد باعث می شود که تمام تلاش خود را برای کسب موفقیت به کار بندم و به این جمله که از شما حرکت از خدا برکت اطمینان دارم.

  این کشتی گیر تنکابنی در پایان با قدردانی از زحمات پدر و مادرش تصریح کرد: از زحمات کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد جوانان به خصوص محسن کاوه سرمربی تیم بسیار سپاسگزارم چراکه چیزهای زیادی را به من آموختند.  http://iwf.ir/lnks/61573/-.aspx