گزارش ورزشی
شماره : 70801
۱۴:۲۸ ۱۴۰۲/۹/۱۳
علیرضا دبیر در جمع مربیان سازنده استان ها:

عملکرد شما در آینده کشتی تأثیر مستقیم دارد
بار کشتی بر روی دوش شما است

رئیس فدراسیون کشتی در کارگاه آموزشی مربیان سازنده استان های کشور حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، کارگاه دانش افزایی مربیان سازنده استان ها زیر نظر انستیتو کشتی و از روز 11 آذرماه در محل کمپ تیم های ملی کشتی در حالی برگزاری است و روز 16 آذرماه به پایان می رسد.
علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی دیشب به مدت چند ساعت در جمع مربیان سازنده استان ها حاضر شد و مطالبی را عنوان کرد.
دبیر گفت: اعتقاد داریم که عملکرد مربیان سازنده استان ها تأثیر مستقیم در آینده کشتی کشور دارد و به همین منظور به دنبال ایجاد بستری هستیم تا بتوانید هرچه بیشتر دانش فنی خود را افزایش دهید.
رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: به واقع بار اصلی کشتی کشور بر دوش شما قرار دارد چراکه که در نهایت نتیجه کار شما، حضور کشتی گیران در اردوهای تیم ملی و کسب افتخار برای کشور است.
وی اظهار داشت: زمان ساخته شدن یک کشتی گیر از لحاظ فنی و یادگیری فنون مختلف کوتاه است و اگر یک کشتی گیر در سنین پایه به خوبی آموزش نبیند، در سنین جوانی و بزرگسالی کار آموزش بسیار سخت می شود.
دبیر با بیان اینکه کار در کشتی عشق است، بیان داشت: اینکه بدون هیچ چشمداشتی فقط به دنبال ساخت کشتی گیران هستید بسیار قابل تقدیر است و اعتقاد دارم که وقتی به فکر درآمدزایی از این کار باشید، کار خراب خواهد شد.
وی ادامه داد: شما با خدا معامله می کنید و نتیجه آن را در زندگی خود می بینید و اگر بتوانید یک کشتی گیر را علاوه بر آمادگی فنی و جسمانی از لحاظ اخلاقی و اعتقادی نیز بسازید، دست به کار بزرگی زده اید.
دبیر اظهار داشت: ما در چند سال گذشته تعداد باشگاه های کشتی و سالن های تمرین را با کمک اداره کل ورزش و جوانان و سایر نهادها و دستگاه ها افزایش دادیم و فدراسیون کشتی و وزارت ورزش و جوانان به جهت توسعه کشتی باید هرچه بیشتر به این سمت حرکت کنند.
رئیس فدراسیون کشتی در پایان خاطرنشان کرد: فدراسیون کشتی تمام تلاش خود را می کند تا شرایط بهتری را برای مربیان سازنده استان ها رقم بزند و پیگیری بیمه آن ها یکی از مواردی بود که به نتیجه رساندیم، معتقدم که روسای هیئت های کشتی برای پیشرفت کشتی استان خود باید حمایت ویژه ای از آن ها داشته باشند، چراکه در نهایت کار اصلی کشتی را شما انجام می دهید.

©2011 . All Rights Reserved