نسخه چاپی

رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی کشور _ تهران

در این مسابقات  344 کشتی گیر در قالب 34 تیم شرکت کردند.
 • ۱۵:۴۰ ۱۴۰۱/۱۰/۳
 • رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی کشور و مرحله اول چرخه انتخابی تیم ملی، بزرگداشت پهلوان ماندگار شهید حاج قاسم سلیمانی از روز چهارشنبه ۳۰ آذرماه به مدت ۳ روز در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی ،در این مسابقات ۳۴۴ کشتی گیر به همراه ۹۰ مربی و ۲۰ سرپرست در قالب ۳۴ تیم شرکت کرده بودند، ۲۱ داور مطرح کشور نیز در این مسابقات حاضر بودند.

  همچنین برای اولین بار همه کشتی گیران ، مربیان ، سرپرستان و داوران که بیش از ۴۸۰ نفر بودند در خوابگاه شهید منافی زاده سالن شهدای هفتم تیر اسکان پیدا کردند.

  با توجه به اینکه مسابقات چرخه اول انتخابی تیم ملی بود، حسن رنگرز ، علی محمدی ، حمید باوفا ، طالب نعمت پور ، حسن حسین زاده و فرزاد ایمانعلی زاده به عنوان اعضای کمیته فنی کلیه مسابقات را از نزدیک رصد کردند تا شک و شبه ای برای انتخاب کشتی گیرانی که مستحق پوشیدن دوبنده ارزشمند تیم ملی هستند به وجود نیاید.

  در پایان این مسابقات تیم خوزستان با ۱۴۶ امتیاز بر سکوی نخست ایستاد همچنین مازندران و تهران به ترتیب با ۹۵ و ۷۸ امتیاز در رده های بعدی قرار گرفتند‌.

  در حاشیه برگزاری این رقابت ها حسین نوری دارنده مدال برنز جهان و علیرضا کارگر از دنیای قهرمانی کشتی خداحافظی کردند.

  گفتنی است نفرات اول این مسابقات به همراه مدال آوران مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال اسپانیا و کشتی گیرانی که در رقابت‌ های جهانی صربستان موفق به کسب مدال نشدند به دو تورنمنت پاریس فرانسه و زاگرب کراوسی اعزام خواهند شد تا ترکیب تیم ملی کشورمان در مسابقات آسیایی ۲۰۲۳ مشخص شود.
  http://iwf.ir/lnks/67629/-.aspx