نسخه چاپی

علی محمدی: تاریخ کشتی فرنگی با نام محمد بنا گره خورده است

باید قدردان زحمات بزرگان خود باشیم
 • ۱۰:۴۷ ۱۴۰۱/۶/۳۰
 • مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی گفت: تاریخ کشتی فرنگی ایران با نام محمد بنا گره خورده است.

  علی محمدی مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: محمد بنا مرد بزرگ کشتی فرنگی ایران است و نام این مرد با تاریخ کشتی ایران و حتی کشتی جهان گره خورده است.

  وی ادامه داد: بیشترین افتخارات کشتی فرنگی در 20 سال گذشته که شامل کسب 4 مدال طلای المپیک و چندین مدال طلا، نقره و برنز جهان بود با حضور محمد بنا کسب شد و نباید به واسطه ای اینکه نتایج قبل تکرار نشده است، این همه افتخارات را فراموش کرد.

  محمدی تصریح کرد: البته آقای بنا خودش قصد رفتن داشت و از تیم ملی خداحافظی کرد تا راه برای نیروهای جوان باز شود و این از بزرگمنشی این مرد بزرگ است.

  وی ادامه داد: اینکه یک کشتی گیر یا مربی برای مردم و کشورش سال ها افتخارآفرینی کرده و در یکجا آنطور که باید کار پیش برود، نرفته نباید کل افتخارات آن را زیر سئوال برد و همیشه باید قدردان زحمات بزرگان خود باشیم.

  عضو اسبق تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: شاید اگر یک بار دیگر همین مسابقات برگزار شود نتایج خیلی از کشتی ها طور دیگری رقم بخورد و در واقع در بلگراد بخت هم با کشتی گیران ما یار نبود و چندین کشتی گیر آماده ما به یک اتفاق یا اشتباه باختند.

  محمدی در پایان خاطرنشان کرد: قطعا تجربیات گرانبهای محمد بنا می تواند کارگشای تیم های ملی کشتی در تمامی رده های سنی باشد و از همینجا از آقای بنا می خواهم که در کنار فدراسیون و تیم های ملی باشد.


  http://iwf.ir/lnks/66881/-.aspx